Кабачки. Вирощування і догляд.

Вирощування кабачків у відкритому грунті. Догляд за кабачками.

До появи сходів температуру повітря підтримують не нижче 17-20 ° С. Після появи сходів, щоб кабачки не витягнула, температуру повітря знижують: вночі до 12-14 ° С, вдень до 15-18 ° С. Після цього температуру повітря підвищують.

Плівку знімають з грядки після 12-15 червня.

Поливають кабачки регулярно, під корінь, намагаючись не змочувати листя. До цвітіння кабачки поливають по 8-10 л на 1 мг один раз на тиждень. Під час плодоношення рослини поливають частіше, до 10-12 л на 1 мг. Температура води 22-25 ° С. При поливі холодною водою неминуче масове загнивання молодих зав’язей.

Від частих поливів у кабачків може оголюватися коренева система, яку засипають (мульчують) ґрунтовою сумішшю (перегній з торфом) шаром 3-5 см.

Розпушування з підгортанням не проводять, щоб уникнути пошкодження кореневої системи.

Під час цвітіння запилення виробляють вручну. Для цього зривають чоловічу квітку, обривають його пелюстки і наносять пилок на товкач жіночого квітки (в центрі квітки). За допомогою одного чоловічого квітки можна опиліть 2-3 жіночих. Крім цього, необхідно використовувати бджіл, джмелів і інших комах. Для цього треба взяти 1 чайну ложку меду, розчинити в 1 склянці води і цим розчином вранці обприскати квітучі рослини.

Збір кабачків проводять 1-2 рази на тиждень. Знімають зеленці довжиною 15-25 см. Необхідно пам’ятати, що переросли плоди затримують ріст і розвиток молодих зав’язей. З розростанням куща приплив сонячних променів до центру рослини зменшується, і для відновлення світлового режиму видаляють 2-3 листків.

При вирощуванні кабачків у відкритому грунті не варто забувати про добрива. У період вегетації кабачка його кілька разів підгодовують. Першу підгодівлю проводять до цвітіння розчином: в 10 л води розводять півлітрову банку коров’яку і 1 ст. ложку нітрофоски, або на 10 л води розводять 2 ст. ложки «Ідеалу», поливають по 1 л на 1 рослину. Другий раз кабачки підгодовують під час цвітіння: в 10 л води розводять 2 ст. ложки деревної золи і 1 ст. ложку «Годувальника», поливають з розрахунку 1 л на 1 рослину. Третій раз рослина підгодовують під час плодоносіння: в 10 л води розводять 2 ст. ложки нітрофоски, поливають по 2 л на 1 рослину.

Під час плодоношення проводять дві позакореневе підживлення розчином сечовини з інтервалом 10-12 днів (на 10 л води – 1 ст. Ложку сечовини або на 10 л води беруть 1 ст. Ложку добрива «Ідеал» або «Зелений дім»), витрачаючи при цьому 1 л розчину на 1 рослину. Кабачки визрівають через 50-60 днів після сходів.

Кабачки. Сорти.

Важливий етап вирощування кабачків – вибір сорту.

Білогір’я F1. Гібрид ранньостиглий. Кущ компактний, переважають одностеблові рослини, головний втечу короткий. Лістзелений з білявими плямами. Плід циліндричний, масою 0,5-1 кг. Поверхня гладка, зеленувато-біла, без сітки і малюнка. Кора тонка, дерев’яниста. М’якоть біла, щільна, ніжна.

Квіта. Середньоранній сорт. Від повних сходів до першого збору 34- 45 днів. Плід циліндричної форми, зеленувато-білого забарвлення, масою 0,8-1,8 кг. Поверхня гладка, злегка ребриста.

Грибовський-37. Скоростиглий, урожайний, плоди білі, гладкі, збір зеленцов триває до 40 днів.

Гібрид Немчіновскій. Скоростиглий, урожайний, плоди світло-зелені, м’якоть біла, соковита, ніжна, вага плода – 600-700 г. Збір зеленцов триває до 50 днів.

Якір. Скоростиглий, урожайний, рослина невеликий кущовий форми, з великою кількістю плодів. Плоди знімають невеликі, довжиною 15-18 см, масою 400-500 г, плоди жовті, зі смачною, ніжною м’якоттю.

Ролик. Скоростиглий, високоврожайний, з великою кількістю зав’язей, плоди світло-зелені, смачні, добре зберігаються.

Белоплодний ВІР. Скоро-стиглий, з великою кількістю жіночих квіток, урожайний, 18-20 кг / м2.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій