Лилейники – посадка і догляд

Лилейники – важко знайти серед декоративних культур менш вимогливу щодо грунту і клімату. Гемерокалліси – його частіше називають лілейник, або красоднев. Дуже зимостійкий, йому не страшні шкідники та хвороби.

Три види гемерокалліси з невеликими квітками жовтого і оранжевого забарвлення відомі в дикій флорі нашої країни. Останнім часом з’явилися рослини, які мають будь-які забарвлення і відтінки, за винятком лише чисто білого, синього і блакитного. Є сорти з двома і більше кольорами, з облямованими пелюстками або так званим «оком» – різнобарвним обрамленням в центрі. Різноманітна і форма квіток – бувають трикутні, зіркоподібні, променеподібні і форми, подібні орхідей.

Лилейник (лилейник)

Розмір квіток в діаметрі – від 7 см у мініатюрних сортів до 20 см у гігантоцветних. Висота рослин 60-80 см. Сорок – п’ятдесят квіток сучасних сортів лилейника розпускаються і відцвітають поступово: таким чином, один кущ декоративний майже 1,5 місяця.

Восновном, починають цвісти в липні.

Останнім часом великої популярності набули сорти тетраплоідних гемерокалліси (т. Е. Мають в клітинах тіла 4 основних набору хромосом). Квітки у них великих розмірів в порівнянні зі звичайними сортами диплоидов (2 набору хромосом), інтенсивніше забарвлення, більш виражена текстура (особливості будови), та й самі рослини набагато витривалішими. За кордоном тетраплоїди цінуються значно вище диплоидов.

Кілька порад з агротехніки гемерокалліси і найпростіших способів їх розмноження.

Якщо ви, шановний квітникар, вже ділили кореневища інших багаторічників, то розмноження лілійників Вам не буде в новинку. П’яти-семирічне рослина виймають із землі, грунт з коріння струшують або змивають водяним струменем. Якщо потрібно розділити дуже великі кущі, то їх після викопування попередньо протягом доби підсушують в тіні. Руками ділять кущ на окремі частини. Іноді доводиться вдаватися до допомоги ножа. Кожна деленка повинна мати частину кореневої шийки з нирками. П’ятирічний кущ можна розділити на кілька частин.

Це роблять як навесні, так і восени. Але занадто затягувати поділ не рекомендується – до зими нову рослину має вкоренитися. У місцевостях з більш холодним кліматом молоді посадки вкривають. Якщо коріння дуже довгі, їх укорочують на 1/3. Практично гемерокалліс можна пересаджувати в будь-який період вегетації, але не в спеку.

Лилейник (лилейник)

Грунт обробляють на глибину 30 см. Бідні землі бажано удобрити компостом. Якщо передбачено гемерокалліс вирощувати тривалий час на одному і тому ж місці, то рослини висаджують за схемою 40X40 або 60X60 см. Спочатку виривають ямку, в середині її насипають горбок грунту, на якому розкладають коріння. Потім ямку засипають ґрунтом, рослина поливають.

Хоча гемерокалліс можна вирощувати в будь-якому місці і на будь-якому грунті, деякі обмеження все-таки є. По-перше, рослині шкідливі високі грунтові води. В такому випадку гемерокалліс треба висаджувати на високі гряди. Дуже важкі грунту бажано «полегшити» піском, гравієм, перегнійної землею, піщані – збагатити компостом, торфом.

Грунт завжди повинна бути трохи вологою. У кліматичних зонах з нормальною кількістю опадів гемерокалліс практично не поливають, досить просто мульчування (торфом, травою, тирсою, компостом) на товщину в кілька сантиметрів. Однак, в посуху рослинам необхідний полив. Це можна робити рідко, але рясно зволожуючи весь шар грунту, де розташовуються коріння. Бажано, щоб вода не потрапила на листя і особливо, на квіткові бутони, так як на них можуть з’явитися плями. Ні в якому разі не можна поливати в жарку погоду холодною водою.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій