Основні типи септиків для дачі

Каналізація і водопровід на дачі – актуальна проблема для людей, які звикли до сучасного комфорту. Більшість дачних ділянок в сільській місцевості не мають підключення до загальної каналізаційної системи і, для забезпечення особистого комфорту, особено тим, хто планує проживати в своєму заміському будинку в холодну пору року, необхідно встановлювати септик.

види септиків

Існують септики різних видів. Найпростішими з них є вдосконалені накопичувачі. Вони прості в установці, але мають серйозні недоліки: такий септик для дачі не рекомендується встановлювати при великому обсязі стоку (наприклад, в разі постійного проживання сім’ї), крім того, система вимагає регулярного очищення.

Септики з грунтової доочищенням підходять для будинків, де проживають постійно і користуються при цьому водопроводом. Такі септики теж необхідно чистити, але набагато рідше, приблизно раз в два-три роки. Знизити частоту необхідної очищення можна, якщо використовувати спеціальний розчин бактерій для септиків.

Септики з глибокої біологічної очищенням практично універсальні. Їх можна експлуатувати при будь-яких умовах, навіть там, де спостерігається висока старанність грунтових вод. Очисні споруди дозволяє ефективно очистити воду, яка потім скидається у водойму або грунт.

З недоліків подібного очисної споруди відзначити можна лише високу вартість. Але зате, в подальшому, септик не зажадає нових вкладень. Однак варто враховувати, що робота цієї споруди потребує електричної енергії. Якщо в селищі або на дачній ділянці бувають серйозні проблеми з подачею електрики, краще вибрати інший, енергонезалежний тип септика.

Кому довіряти установку септика

Установка септика – процес досить складний. Щоб каналізація працювала безперебійно, потрібно не тільки правильно встановити очисну споруду, а й підібрати тип септика, ідеально відповідає умовам експлуатації, особливостям місцевості. Все це вимагає складних інженерних розрахунків.

Для того, щоб ваша дачна каналізація забезпечувала зручність і комфорт, а не була джерелом постійних проблем для вас, а іноді, і для ваших сусідів, установку септика довіряти потрібно тільки професіоналам. Варто також прислухатися до їхніх порад щодо вибору підходящого саме для вашого будинку типу очисного пристрою.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій