Правильний догляд за газоном

У цій статті ми розповімо як правильно доглядати за газоном.

Догляд за газоном повинен бути постійним і ретельним, особливо це стосується першого року. Це зовсім не складно і не повинно забрати багато часу.

По газону в перший рік рекомендується хоч як можна рідше, і не давати тваринам і маленьким дітям бігати по ньому. В зимовий сезон категоричні не можна влаштовувати на газоні великі кучугури, дитячі снігові гірки і завалювати його снігом.

У літній період найголовніший елемент догляду за газоном – стрижка. Вона підтримує в належному вигляді зелений покрив, крім того стрижка допомагає ефективно боротися з непотрібними рослинами і бур’янами. Чи не газонні трави стрижку переносять досить погано, і, як правило, гинуть від неї.

Що ж стосується газонної трави, то скошування дозволяє їй краще кущитися, утворювати щільну дернину і формувати додаткові пагони. Але при цьому слід пам’ятати, що часта стрижка газону може також мати негативний вплив. За один раз рекомендується скошувати не більше 1/3 стебла зелені.

Сама перша стрижка газону проводиться навесні, в той період, коли трава підростає на 10 сантиметрів і грунт стає суші.

При першій стрижці скошуються тільки кінчики (максимум 1 см).

Прийнявши рішення купити газонокосарку важливо враховувати, що ножі в газонокосарці повинні бути досить міцними і гострими. При наступних стрижках ножі необхідно з кожним разом спускати все нижче і нижче. Важливо також враховувати, що при посіві восени газонної трави її перший скіс робиться навесні.

Щільність зелені і її стійкість до витоптування залежать значною мірою від того, яка у рослини коренева система.

Якщо часто підстригати газон і ходити по ньому, то це може привести до зменшення маси і щільності коренів. З цієї причини, для збереження галявини, траві потрібно давати відпочивати.

Щоб рослини розвивалися найбільш оптимально, грунт необхідно насичувати повітрям. Для цього навесні та восени слід проколювати дернину. Здійснюється це за допомогою вілл з порожніми зубами або особливим катком.

Зелену галявину слід регулярно поливати, оскільки рослини на ній сохнуть швидко і потребують вологи.

У вегетаційний період з газону рекомендується видаляти скошену зелень, різні бур’яни і опале листя. Для якісного догляду за газоном вам також знадобляться віялові і важкі граблі. Газонокосарка повинна бути найвищої якості, оскільки від неї в важливою мірою залежить привабливість стрижки галявини.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій