Септик для заміського будинку своїми руками

Значне число людей, що володіють власним житлом в передмісті, вважають за краще вести роботи на ділянці виключно своїми руками.Відразу відзначимо, що далеко не весь список робіт можливо провести без володіння певними знаннями, але ось септик для заміського будинку своїми руками виконати цілком реально. Вам знадобиться лише фізична сила, адже великий обсяг земляних робіт.

Якщо ви твердо намірилися виконати септик своїми руками, то починайте з покупки необхідного інструментарію і матеріалів. Щоб чітко дізнатися потрібні деталі, потрібно визначитися, який септик своїми руками ви зібралися виконати.
1
Вигрібна яма. Цей варіант каналізації не варто розглядати, адже недоліків у нього просто величезна кількість.
2
Система, що складається з переливних бетонних колодязів. Головний недолік – колосальний обсяг земляних робіт і потреба періодичного виклику машини асенізаторів, для якої потрібно заздалегідь передбачити зручний під’їзд.
3
Септик із пластику. Монтуючи цю систему, не вдасться обійтися без фільтраційних полів, які засмічують в процесі експлуатації і виділяють дуже неприємний аромат. Крім того, ця система також потребує періодичного виклику машини асенізаторів.
4
Станції, які здійснюють глибоку біологічну очистку. Цей варіант, безумовно, називається найсучаснішим. Звичайно, виконати всі елементи даної системи не вийде, але ось встановити септик заміського будинку своїми руками не складе проблем.

ип системи варто підбирати, враховуючи проникність грунту і висоту рівня грунтових вод. Якщо грунтові води розташовані низько, то можна вибрати систему, засновану на самопливному виході використаної води. Якщо ж рівень вод високий, потрібно встановлювати систему, де рідина виводиться примусово, за допомогою насоса.

Сучасна станція очистки, має мінімальні показники продуктивності, повинна встановлюватися в котлован, який має розміри 1.5х1.5х2.3 метра. Розташувати станцію в котловані потрібно так, що при підключенні до приймальні камері не повертати каналізаційну трубу.
Установка станції всередині котловану

Якщо продуктивність станції не перевищує 1.5 кубометра на добу, провести її можна виключно ручною працею. Деталі виконані з дуже легкого поліпропілену, тому спустити станцію в котлован під силу бригаді з трьох осіб. Далі станція вирівнюється і заливається водою до міток, встановлених всередині. Одночасно з цим виконується і просипка піском, які ущільнюється за допомогою води.
Риття канав

Підводять стоки робляться за допомогою труб, що мають 11-сантиметровий діаметр. Ухил повинен становити 2 відсотки. Впайку труби досить нескладно виконати в заздалегідь приготоване отвір, за допомогою промислового потужного фена. Виходить же вода або через вихід стаціонарний (якщо система заснована на самоплив), або через шланг (якщо викид примусовий). Отвір для шланга повинне мати діаметр в 3.2 сантиметри.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій