Де в саду краще розміщувати смородину?

Смородина чорна – вологолюбна культура і виносить деяке затінення. Тому на ділянці для неї краще відводити знижені зволожені місця з хорошим захистом від вітру. При цьому слід мати на увазі, що дуже низькі, заболочені ділянки, западини, ями, де грунтові води можуть близько підходити до поверхні грунту (вони повинні бути не ближче 1-1,5 м), непридатні для посадки чорної смородини.

Кращими грунтами для чорної смородини вважаються досить вологі і родючі легкі суглинки, а також і важкі суглинні грунту при внесенні органічних добрив.

Смородина чорна дуже погано переносить сильну кислотність грунту. В таких умовах, так само як і на заболоченому місці, кущі дають дуже слабкий приріст, сильно уражаються грибковими захворюваннями, зав’язі після цвітіння осипаються. Тому на ділянках, де багато хвоща або кінського щавлю, треба вносити вапно або не садити на них чорну смородину.

Червону смородину і особливо білу, краще садити на більш відкритому місці, ніж чорну, але ці види також можна розміщувати як на дуже низьких, так і на високих і сухих місцях. Для червоної смородини більш придатні легкі і навіть супіщані грунти.

Смородину всіх видів можна садити і навесні і восени, але кращий термін посадки – осінній. За осінньо – зимовий період грунт добре осідає і ущільнюється навколо кущів. Рослини навесні починають рано рости і добре приживаються.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій