Маленькі поради дачникам.

півонії

гладіолуси

жоржини

лілії

дельфініум

Мак

Після цвітіння у маку східного в липні листя в’януть, стебла буріють і полягають. До кінця літа, в серпні, він зникає зовсім. Це найнебезпечніший для маку період: можна ненавмисно, від старанності перекопати в місці його зростання землю, що призведе до загибелі рослини. У вересні у маку з’являється нова ніжно – зелена розетка листя, яка потім і перезимує. Добре, якщо місце зростання маку на час відсутності буде якось позначено, наприклад, каменем, декоративним кілочком, невеликий садовою скульптурою, бордюром і т.д.

Ірис

Іриси добре ростуть і не хворіють тільки на сухому грунті. Вони переносять лише рідкісний полив в міжряддя. Можуть добре рости разом з почвопокровними культурами, які забирають від них надлишки вологи.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Для отримання великих квіток у півоній на зрізання у півоній необхідно проводити пасинкування (видалення) бічних бутонів, коли вони досягають розмірів горошини.

У кущів півоній не слід зрізати більше половини квітконосів, інакше можна послабити рослини і загальмувати процеси утворення бруньок відновлення і накопичення поживних речовин в кореневище.

Гладіолуси будуть слабо цвісти або зовсім не зацвітуть, якщо розташувати їх в півтіні або місцях, освітлюваних сонцем не весь день. Рясного цвітіння не одержати на погано дренованих грунтах з кислою і сильно кислою реакцією. Під посадки гладіолусів можна застосовувати свіжий гній. Небажані посадки гладіолусів на одне і те ж місце щороку, їх можна повертати через 5-6 років. Якщо такої можливості немає необхідно перед посадкою обробити грунт якихось фунгіцидом.

Квітконіс гладіолусів зрізають так, щоб на рослині залишилося не менше 4 -5 зеленого листя, які забезпечать нормальний ріст і розвиток клубнелуковиц і діток.

До гладіолуса при зберіганні корисно підкладати різаний часник – він відганяє трипс.

Перед висадкою бульб багаторічних жоржин в грунт їх обов’язково треба ділити. Під час висадки цілком без поділу жоржини вироджуються. На кожній деленке повинно залишитися 1-2 бульби з частиною кореневої шийки 1-3 нирками. Якщо нирки погано видно, бульби підрощують, а потім ділять.

Для доброму стані бульби жоржин перед зимівлею можна обробити парафіном. Після викопування бульби ретельно промивають, витримують 20 – 30 хвилин в слабкому розчині марганцівки, потім добре просушують. У відро з водою опускають велику каструлю з парафіном, ставлять на вогонь. Коли вода у відрі закипить, і парафін в каструлі розплавиться, в нього опускають і швидко виймають бульби жоржин. Якщо вони обробились не дуже добре, можна вмочити їх ще раз. Підготовлені таким чином бульби жоржин складають в картонні коробки, пересипають золою і ставлять в прохолодне місце. Їх цілком можна тримати вдома.

Для отримання великих виставкових суцвіть жоржин їх треба вирощувати в одне стебло, пасинкуя і прищипуючи бічні бутони.

Одна з умов успішного вирощування лілій – періодична їх пересадка на нове місце. Як правило, 3-4 роки розрослися гнізда цибулин лілій викопують, відокремлюють цибулини і висаджують по одній в свіжу грунт.

Поруч з ліліями добре розмістити півонії і багаторічні флокси – вони захистять їх сірої гнилі.

При необхідності лілії можна пересадити в будь-який час сезону, навіть у бутонах. Але при цьому треба намагатися обов’язково зберегти грудку землі з корінням.

Після зрізання суцвіть дельфиниума (ШПОРНИК) залишаються порожні «пеньки» стебел. У дощову пору в них потрапляє вода, і рослина може загнити. Вирішується ця проблема досить просто: надіньте на «пеньки» маленькі пластикові мішечки і міцно обв’яжіть їх гумкою або мотузкою, тоді вода і збудники хвороб не зможуть проникнути всередину рослини.

Дельфініум, а також люпин, сальвія, після рясного цвітіння на початку літа можуть зацвісти ще раз в кінці літа, якщо їх відразу ж після цвітіння грунтовно обрізати.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій