Меблі для дитячої кімнати: критерії вибору

При облаштуванні квартири слід усвідомлювати, що буває різна меблі: дитячі, підліткові моделі, для дорослих, а також ті, які підійдуть для різних вікових груп. Головне, чим варто керуватися у виборі – не тільки гарний вигляд, але і зручність, безпека, екологічна чистота і відповідність смакам.

Батьки, які піклуються про здоров’я своїх дітей, найбільш зацікавлені в тому, щоб купити їм все найкраще, найкрасивіше, безпечне і надійне. Дорослі стурбовані практичним вирішенням важливого завдання – максимального огорожі своїх дітей від впливу шкідливих речовин в умовах сучасного мегаполісу. Тільки в разі поєднання всіх чинників діти будуть рости в безпеці в плані екології. Продукти повинні бути екологічно чистими і мати корисними властивостями, одяг пошита з якісних тканин, а меблі вибирається тільки з натуральних матеріалів, в ідеалі – з масиву дерева.

Коли дитину оточує світлі меблі з натуральної деревини, він отримує позитивний заряд не тільки від сонячного кольору дерева і приємного аромату. Наприклад, натуральна сосна – дерево спокою. Вона виділяє фітонциди, який позитивно впливає на імунітет, заспокоює і тонізує організм. Фітонциди бореться з ГРЗ та застуду, вбиваючи, хвороботворні мікроби і віруси.

Кожен сучасний виробник меблів намагається слідувати модним тенденціям і пропонувати найбільш оригінальні і незвичайні моделі. Батьки часто губляться в тому різноманітті, яке представлено на ринку, оскільки не кожен варіант може підійти – вибір залежить від багатьох параметрів, в тому числі від індивідуальних особливостей дитини, а також від його переваг. Як же вибрати найбільш оптимальний, «правильний» варіант?

Так, в першу чергу слід керуватися принципом: меблі повинна подобатися дитині, а не його батькам, хоча дорослим, звичайно, треба звертати увагу на окремі особливості свого малюка. Так, якщо він занадто активний, то поєднання яскравих кольорів зробить маленького бешкетника просто неконтрольованим, а, наприклад, насичений фіолетовий колір аж ніяк не підійде тихому і скромному дитині. Так само меблі для дівчинки по типу «все, як для принцеси» (в рожевих тонах і безліччю милих дрібничок) буде не зовсім доречною, якщо дитина любить конструктори або механічні іграшки.

Оформлення кімнати повинно проводитися так, щоб малюку було приємно в ній перебувати. Дизайн кімнати можна продумати за мотивами улюбленої казки або облаштувати дитячу так, щоб атмосфера імітувала те середовище, в якій дитина любить бути найбільше. Так, кімната для малюка може стати схожою на ліс, гори або море. Все залежить від індивідуальних переваг.

Важливо, щоб всі предмети інтер’єру не були нудними. Це стосується і меблів. Діти люблять різнокольорову гаму і контраст, а темні тони їх пригнічують, а також змушують почувати себе некомфортно. Якщо батьки не хочуть купувати занадто яскраву меблі, можна піти на компроміс і придбати білу, яка будуть чудово поєднуватися з будь-якими яскравими тонами штор, покривал або килимів. Ще одним альтернативним варіантом може стати декорована меблі, хоча навіть самі звичайні її моделі можна зробити особливими, розмалювавши, наприклад, кольоровими смужками або цікавим орнаментом.

Важливо, щоб обрана меблі дозволяли зберігати велику кількість іграшок, одягу, інших речей дитини. Для маленьких дітей більш зручними будуть моделі з відкритими полицями. Це дозволить їм брати необхідні предмети без сторонньої допомоги. Для дітей шкільного віку можна купувати комплекти, які містять глухі тумбочки.

Обов’язково слід подбати про те, щоб у дитини було достатньо простору для ігор. Для цього слід вибирати висувні ліжка чи інші їх види, які компактно складаються.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій