Шкідники картоплі. золотиста нематода

На території Росії найпоширенішим видом шкідника картоплі є золотиста нематода.

Пошкоджує вона коріння рослин. При сильному зараженні рослини відстають у рості і розвитку, мають пригнічений вигляд, нижнє листя у них жовтіють і в’януть, коріння стають мочкуватим. Бульби бувають дрібними або зовсім відсутні. При слабкому ураженні хворе рослина можна виявити лише при викопуванні і огляді коренів або бульб, на яких можна побачити безліч білих, жовтих або коричневих кулястих утворень (діаметром близько 1 мм) – цист нематод. Весь біологічний цикл розвитку нематоди триває 60 днів, в наших умовах вона дає тільки одне покоління. Тому ефективно вирощування ранніх сортів при збиранні через 50-55 днів після посадки, тому що в цьому випадку нематода не встигає пройти цикл розвитку.

Шкідник зимує в грунті в цистах, які зберігають життєдіяльність понад 10 років. Поширюється нематода з бульбами, грунтом, інвентарем, тарою, транспортними засобами, водою, вітром. Для боротьби з золотистою нематодою використовують стійкі сорти, але їх можна вирощувати на одному і тому ж ділянці не більше 3-4-х років поспіль. Потім 1 рік вирощують нестійкий сорт і знову обробляють стійкі сорти. Таке чергування сортів необхідно, щоб не з’явилися нові типи паразита.

З агротехнічних заходів рекомендують дотримуватися сівозміни, коли картопля повертається на колишнє місце тільки через 4 роки. Добре очищають грунт від нематоди бобові (особливо люпин кормовий і конюшина), багаторічні трави і кукурудза.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Як використовувати листя в саду.

Повертаємо квіти з «курорту».

Боротьба зі слимаками.

Засоби захисту саду від шкідників.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій