Топінамбур.

У Росії топінамбур відомий як «земляна груша». Ця назва топінамбур, швидше за все, отримав через форми своїх бульб, яка може бути круглої, циліндричної або грушоподібної, але всі вони однаково смачні і корисні.

Топінамбур містить широкий набір вітамінів і мінеральних солей (солі калію, цинку, заліза, кремнію), а також білки, цукри, пектинові речовини, всі незамінні амінокислоти, і що особливо цінно досить багато рослинного аналога інсуліну – інулін. Тому він дуже корисний людям, що страждають на цукровий діабет.

Топінамбур ефективно допомагає впоратися з запорами, ожирінням, він стимулює імунітет, служить профілактикою інфекційних захворювань, доброякісних і онкологічних пухлин. Земляна груша допомагає швидко впоратися з наслідками інтоксикацій, дисбактеріозу, дії радіонуклідів та важких металів.

Страви з топінамбура рекомендуються хворим на пієлонефрит, гастритом, гепатитом, аритмією, атеросклероз, ішемічну хворобу серця. У свіжому вигляді топінамбур краще вживати в квітні – травні, а збирати для лікарських цілей – у вересні – жовтні або навесні, відразу після танення снігу.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій