Як позбутися від нітратів?

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Нітрати накопичуються в певних частинах плода – корінні, стеблах, черешках або качан. У бадиллі шкідливих речовин в кілька разів менше, ніж в коренеплодах.

Різні овочі накопичують різну кількість «хімії». Найбільше – редис, буряк, шпинат, селера. Томати, огірки, горох містять мінімальну кількість нітратів.

Огірки і кабачки накопичують нітрати в основному біля хвостика і в тонкому шарі під шкіркою. Перед вживанням їх чистять і зрізають 2 см у хвостика. Пряну зелень слід вживати відразу ж після того, як нарізали: під дією повітря нітрати дуже швидко переходять в нітрити – речовини ще більш отруйні.

Навіть попередня обробка овочів – миття і чищення – зменшують вміст нітратів на 10-15%. Хороший і такий прийом – замочування в холодній воді. В цьому випадку овочі втрачають до 30% шкідливих для нас речовин.

Щоб зменшити вміст нітратів, без жалю обрізайте у буряка приблизно на чверть верхівку і хвостик – саме в них знаходиться ¾ шкідливих речовин. Так само треба чинити з редискою.

Капуста накопичує нітрати в верхньому листі і качані.

У картоплі «з грядки» нітратів набагато більше, ніж в старому. За півроку зберігання бульби втрачають майже всі шкідливі речовини. Варка картоплі знижує вміст нітратів майже в 2 рази. Картопля краще готувати на пару або в «мундирі». Воду після варіння потрібно відразу зливати.

Чим більше коренеплід моркви, тим більше в ньому нітратів. Про їх надлишку свідчить і білувата середина моркви. У коренеплоду моркви з обох кінців рекомендується зрізати приблизно по 1,5 см.

Яка користь картоплі?

Ах, картопля, смакота!

Засоби захисту саду від шкідників.

Шкідники картоплі. золотиста нематода

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій