Як правильно підібрати меблі для вітальні

Вітальня – особа будинку, кімната, де приймають гостей і збираються всією сім’єю. Краса і зручність цього приміщення залежить від правильного вибору меблів.

Вітальня повинна бути не тільки комфортним і красивим приміщенням, але і функціональним. Якщо прийшов час оновити меблі в вітальні, то потрібно підійти до її вибору правильно. Важливо не тільки враховувати сучасні модні тенденції, – мода, швидше за все, зміниться раніше, ніж ви поміняєте меблі. Важливо зрозуміти призначення саме вашої вітальні.

Функціональне призначення вітальні

Перш за все, що таке вітальня у вашому будинку? Це кімната, в якій плануються прийоми родичів і друзів з застіллям? Це приміщення для відпочинку всієї сім’ї біля каміна або перед телевізором? Це місце, де можна спокійно поспілкуватися за чашкою кави або келихом вина з колегою або сусідом? Або і те, і друге, і третє разом? Залежно від призначення вітальні вибирають та меблі для неї.

Виробники меблів з різних країн вкладають в слово «вітальня» самий різний сенс. Набори для віталень російських, польських, чеських виробників найчастіше складаються з дивана, двох крісел, журнального столика і шафи-стінки. Західноєвропейські виробники зазвичай комплектують вітальню обіднім столом.

Вітальня в колишні часи в заможних будинках була тільки кімнатою для прийому гостей. Ця кімната завжди містилася в ідеальному порядку, в ній виставлялися на загальний огляд предмети розкоші, якщо сім’я вважала за потрібне похвалитися ними перед гостями. У такій кімнаті доречні диван, м’які крісла, низький столик, шафа-вітрина, предмети декору.

У невеликих квартирах вітальня часто суміщає функції місця для прийому гостей і загальної кімнати для відпочинку і спілкування сім’ї. По можливості її поділяють на зони: обідню зону (їдальню) і зону відпочинку. У такій вітальні потрібен і обідній стіл, і диван з м’якими кріслами. Зона відпочинку, як правило, має свій «центр». Це може бути все що завгодно: камін, телевізор, низький столик. Навколо нього і розташовуються м’які дивани і зручні крісла.

Зовсім маленька кімната не дозволяє спланувати обстановку так, щоб візуально відокремити зону відпочинку від їдальні. Виручають в такій ситуації обідні столи-трансформери, зручно розкладаються при необхідності.

Кольорове рішення вітальні

Якщо приміщення невелике, то розумно купити світлі меблі, – вона буде візуально розширювати вітальню. Темна меблі краще впишеться в інтер’єр великої кімнати.

Якщо будинок часто повний гостей, при виборі колірної гами вітальні доречно використовувати теплі тони (помаранчевий, жовтий, червоний), які створюють в кімнаті піднесений настрій. Якщо ж вітальня є в першу чергу місцем відпочинку і розслаблення, варто подумати про тони холодних – блакитному, зеленому, синьому.

За допомогою кольору можна розділити вітальню на дві частини: їдальню оформити у веселих, радісних, яскравих тонах, а місце навколо каміна або телевізора – в спокійних холодних, що настроюють на релаксацію.

Невеликі багатофункціональні приміщення краще обставити в нейтральній гамі: бежеві, сірувато-оливкові, кремові, сріблясті тони. Такі кольори здаються нудними на перший погляд. Але розставивши яскраві акценти, наприклад, диванні подушки, керамічні вази, картини з переважанням насиченого червоного кольору, легко змінити загальне враження від кімнати. Безперечною перевагою такого способу декорування вітальні є те, що всі ці предмети легко замінити при бажанні і приміщення постане в новому вигляді.

стиль вітальні

Стиль будь-якого приміщення зазвичай вибирають керуючись або віяннями моди, або власними уявленнями про красу.

Замовляючи оформлення вітальні професійних дизайнерів інтер’єру, завжди обумовлюють не тільки колір, але і стиль. Меблі, текстиль, декор – все повинно гармонійно поєднуватися. Стильове рішення може бути різним – від класики до мінімалізму, причому в цій частині вашого будинку доречні самі сміливі експерименти з поєднанням стилів.

Якщо вам подобається затишні невисокі крісла та дивани, м’які килими, гарні світильники, картини, дзеркала, стриманість і непомітна розкіш – вам відмінно підійде вітальня в класичному стилі.

Якщо вас більше приваблюють витончені природні лінії, сучасні матеріали – використовуйте стиль модерн для своєї вітальні.

Дизайн інтер’єру в стилі кантрі (сільському стилі) відрізняється екологічністю і комфортністю. Натуральні тканини, дерево, камінь, кераміка відсутність химерності і вишукана простота характерні для вітальні в сільському стилі.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій