Як вибрати ламінат

Вибираючи підлогове покриття для дому, багато хто віддає перевагу ламінату. Але вибір на цьому не закінчено: зі всіляких видів цього матеріалу потрібно вибрати той, який підійде для вашої квартири. Як правильно вибрати ламінат, на що звертати увагу, чим відрізняються між собою різні його види?

Що таке ламінат?

Ламінат – це скорочене і більш зручне назву такого продукту, як ламіноване покриття для підлоги. Складається ламінат з наступних компонентів: водостійка плита ДВП, яка є несучою основою панелі. До плиті з обох сторін приклеєна спеціальний папір, просочена смолами. На лицьовій стороні на цей папір наклеєна декоративний папір з нанесеним на неї малюнком (під дерево, камінь, плитку і т.д.). Потім вийшов пиріг заламінована синтетичними смолами.

В основному зносостійкість і термін експлуатації ламінату залежить саме від якості і товщини синтетичних смол, нанесених на кінцевому етапі виробництва.

Як вибрати ламінат в залежності від класу

В першу чергу, при виборі потрібно враховувати, для якого приміщення призначене підлогове покриття. Так ламінат, укладений в приватному будинку або квартирі буде відчувати істотно менші навантаження, ніж ламінат в торговому приміщенні або офісі. Так, на сьогоднішній день розрізняють два основних типи ламінованого покриття для підлоги: побутової та комерційний.

Щоб визначити рівень зносостійкості ламінату, потрібно знати до якого класу він належить: чим клас вище, тим більше стійкий матеріал до механічних впливів (клас присвоюється за результатами проведення спеціальних тестів). Так, існує шість класів ламінату: класи 21, 22, 23 вважаються побутовими, а класи 31, 32, 33 – комерційними.

Вибираючи ламінат для передпокою або кухні (де пів більше схильний до дії вологи і стирання), доцільно віддати перевагу ламінату класу 23. Ламінат класу 22 класу підійде для вітальні та дитячої кімнати, так як тут навантаження на підлогове покриття не так інтенсивна. А ламіноване покриття 21 класу краще використовувати в тих житловому приміщенню, де інтенсивність ходіння найнижча, наприклад, спальні або коморі.

Якщо Ви вважаєте, що на Ваше підлогове покриття буде піддано досить сильним навантаженням, то в цьому випадку краще перестрахуватися і створити запас міцності. Для цього достатньо вибрати ламінат, призначений для громадських приміщень, тобто класу 31, 32 або 33.

При виборі ламінату не слід випускати з уваги той факт, що, незважаючи на численні переваги, деякі види ламінованих підлог недостатньо вологостійкі. Однак, як показує практика, ламінат високого класу (31-33, а іноді і 23) може витримати зіткнення з водою протягом декількох годин без помітних наслідків.

товщина ламінату

Ще однією важливою характеристикою, яку потрібно враховувати при виборі ламінату, є товщина його панелі. В основному товщина панелі варіюється від 6 до 12 міліметрів. Чим товщина більше, тим вище його міцність і звукопоглинання ламінованого підлогового покриття, а також його буде простіше і швидше постелити.

Якщо основа під ламінат (чорнову підлогу) не надто якісний, краще вибрати ламінат товстіший (8 – 12 мм.), Якщо ж чорнову підлогу знаходиться в нормальному стані, то для застосування в домашніх умовах цілком підійдуть ламіновані панелі товщиною близько 6 – 7 мм.

При виборі ламінату важливо також враховувати співвідношення товщини матеріалу і площі приміщення. Для приміщень з великою площею краще вибрати товстіший, в іншому випадку при ходьбі виникне звук, що нагадує цокання. Беззвучної по такому ламінату буде тільки ходьба в м’яких тапочках або босоніж. Тобто чим дошка товщі, тим менше звуків вона створює. Деякі виробники врахували таку особливість і на зворотному боці панелі розміщують шумоізолюючі підкладки.

Відмінну звукоізоляцію забезпечує також спінений поліетилен, який в якості підкладки стелиться під ламіноване покриття для підлоги. Крім того, скрип при ходьбі може виникати і в тому випадку, якщо він неправильно укладений, а правильно підібраний і покладений ламинат не буде скрипіти.

Екологічна безпека ламінату

Вибираючи ламінат, обов’язково зверніть увагу на такий параметр, як клас формальдегіду, який вказується на упаковці. Формальдегід в малих кількостях міститься навіть в натуральній деревині. Безпечним для людського здоров’я буде така продукція, вміст формальдегіду в якій не перевищує допустимі норми: якщо на коробці Ви виявили значок Е1 – значить все в порядку. Свідчити про безпеку ламінату може також напис EN 13329, що говорить про те, що підлоги випробувані на відповідність європейським нормам.

Вибір кольору ламінату

Зайшовши до відділу магазину, де представлено ламіноване покриття для підлоги, Ви ще раз переконаєтеся в тому, що на сьогоднішній день вибір кольорів і фактур ламінату неймовірно великий. Ось кілька слушних порад про те, як підібрати необхідний відтінок для квартири або будинку.

Світлі тони підлогового покриття зроблять житлову квартиру більш затишною і теплою. Для холодної кімнати краще підібрати червоні тони ламінату: вони «зігріють» її і додадуть сил і активності. Для приміщень, оформлених в стилі хай-тек, відмінним доповненням стане темний ламінат.

У тому випадку, якщо у вас вже є міжкімнатні двері, то при виборі кольору ламінату відштовхуватися потрібно від них: колір міжкімнатних дверей і ламінату повинен збігатися. Але якщо у Вас виникли деякі сумніви на цей рахунок і Ви вирішили підійти до ремонту серйозно, не шкодуючи коштів, тоді краще буде проконсультуватися з цього приводу з дизайнером.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій