Як використовувати листя в саду.

Щільний шар листя, що покриває восени землю, створює під собою ідеальні умови для цвілі та інших грибків. А навесні це все переходить на садові культури. Тому листя з саду ретельно прибирається ще восени. Однак прибрані з ділянки листя можна перетворити в першокласний гумус, витрачаючи на це зусилля не більше, ніж на їх спалювання. Подрібнене листя дуже швидко переробляються в компостній ямі, а додані в грунт, легко передають їй свої поживні речовини, особливо вуглець – обов’язковий компонент хорошого гумусу. Оскільки листя, в порівнянні з іншими відходами рослинного походження, містить досить багато кислоти, то слід додавати в неї трохи вапна для нейтралізації або використовувати під культури, що добре ростуть на кислих грунтах.

Якщо маєте намір з листя готувати поживну суміш для будь-яких рослин, то слід в неї додавати містить азот зелену масу (скошена трава газону, кропиви) або харчові відходи. Вапно, що міститься у водоростях, або кам’яне борошно також нейтралізує кислоту і прискорюють розкладання листя.

Оптимальне заповнення листям компостної купи – подрібнену листя укладають шарами в 3 см, між якими насипають готовий компост, кам’яне борошно і гній. Іноді додають додаткові активатори.

Якщо вам сподобався рада, поділіться ним з друзями

Повертаємо квіти з «курорту».

Боротьба зі слимаками.

Засоби захисту саду від шкідників.

Які способи боротьби з шкідниками саду ?. попелиці

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій