Як захистити сад і город від шкідників?

Настала весна – сама клопітна пора для дачника. Ваш сад і город вимагає особливої ​​турботи. На дачі потрібно все встигнути посадити, обрізати і обробити. В саду з приходом весни прокидаються і активізуються численні і хвороби, які так і норовлять накинутися на ваші посадки. Тому ми радимо захищатися від шкідників і хвороб. Способів захисту досить і перед садівником завжди є вибір між хімічної і природної засобами захисту. Особисто я в своєму саду намагаюся не застосовувати хімічні засоби «про всяк випадок», все-таки хімія шкідлива і для людей і для тварин.

Якщо у вашому саду мешкають в достатній кількості сонечок, мух – журчалок, наїзників, турунів і інших корисних комах, то навали попелиць, кліщів, червців, совок та інших шкідників можна не боятися. Щоб додатково залучити друзів – комах, почніть садити на ділянці пряну зелень. Для цього підійде: кріп, петрушка, коріандр, крес-салат, цибуля, часник, селера, рослини – нектароноси.

Активними помічниками в зниженні чисельності шкідників вашого саду можуть бути шпаки, горихвістки, синиці, чорні дрозди, плиски та інші комахоїдні птахи. Щоб птахи селилися на ділянках, подбайте про створення для них сприятливих умов. Для чого за пару тижнів до повернення перелітних птахів, а для осілих ще восени, підготуйте штучні гнізда, шпаківні, дуплянки. Розташовуйте їх на деревах, у дахів будинків, на окремо розташованих стовпах, жердинах. Тих, хто залишився зимувати птахів слід підгодовувати, для чого в годівниці насипають насіння, пшеницю, хлібні крихти, овес, пшоно, просо, а також дрібні шматочки м’яса і сала. Годівниці (шухлядки з низькими бортами) розвішують в кроні дерев. Крім того, для підгодівлі птахів в саду висаджують калину, іргу, і інші культури, ягодами яких птахи харчуються в осінньо – зимовий період. Чи знаєте ви, що синиці, наприклад, можуть знищити до 80-95% гусениць, златогузок, білан, кільчастого шовкопряда та інших шкідників. Від сусідів найкраще відгороджуватися невисоким парканом, а живоплотом, де птахи можуть створювати собі гнізда.

Захищатися від шкідників і хвороб можна продуманим розташуванням плодово-ягідних і городніх культур. Наприклад, якщо посадити поруч цибулю і моркву, вони будуть захищати один одного від лушпиння і морквяної мух. Малина, посаджена поруч з яблунею, захищає дерево від парші, а яблуня малину – від сірої гнилі. Настурція, посаджена в пристовбурні кола дерев, захищає від попелиці. Цибулю і часник в посадках смородини відлякують почкового кліща; а в міжряддях суниці знижують поширення сірої гнилі. Горох на картопляному ділянці відлякує дротяників. Пижмо, посаджена під плодовим деревом, надійно захистить його від плодожерки.

І вічний бій.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Свет мой, зеркальце, скажи …

Діагностика по мозолях на ногах

Коли необхідно загартовування?

Що робити у відпустці для захисту від діареї і печії?

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій