Як зберегти сад від весняних опіків?

У ясний, сонячний березневий день незахищена кора дерев може нагрітися до 15 … 20 гр. З, навіть якщо температура повітря нижче нуля. Нагрівання кори може привести до опіків. Найбільш ефективний спосіб захисту від опіку – побілка штамбів. Білий колір відбиває сонячні промені, і пофарбований ствол нагрівається менше. Багато садівники білять дерева восени, і до березня від їх праці не залишається і сліду, оскільки осінні дощі і зимові снігопади стирають крейду. Ще більша частина наших садівників білять дерева тільки в травні, тому радимо захищати свій сад в лютому – березні.

Нанесіть кистю на стовбур дерева розведену вапно або спеціальний склад, приготований з розрахунку на 10 л води, 2,5 кг вапна, 1 кг глини і 0,3 кг мідного купоросу. Якщо під рукою немає цих компонентів, обмотайте стовбур світлої папером, наприклад, газетами вище поверхні снігу і основи скелетних гілок. Пошкодження і тріщини, виявлені на штамбах дерев і скелетних гілках, які не зачищаючи ножем, обов’язково замажте садовим варом, а потім оберніть чорною плівкою. Якщо в господарстві не знайдеться чорна плівка, згодиться і прозора, але зверху її необхідно закрити темним папером. Рани повинні затягнутися набагато швидше.

Якщо на деревах з’явилися лишайники, то вже в лютому або березні почніть обробку дерева від захворювання. Поселившись на корі стовбурів і гілок дерев і чагарників в значній кількості, лишайники закривають чечевички кори, порушуючи тим самим необхідний приплив повітря до внутрішніх частин дерева. Кора через це дає тріщини, накопичується волога, і створюються сприятливі умови для розвитку шкідників: під ними зберігаються яйця попелиці, щитівки і ін. Зіскобліть отмершую кору з лишайником дерев’яними щітками і спаліть. Очищене місце обов’язково побілити з додаванням 300 г мідного купоросу і 1 кг глини. Якщо немає, і не передбачається морозу, дерева можна обприскати п’ятипроцентним мідним купоросом або 3% бордоською рідиною.

Як бачите, взимку в саду роботи досить, головне – не лінуватися.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Вітамін С

весняні маски

З історії свята 1 Травня

жайворонки

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій