Які роботи по саду робити навесні?

Ваш сад живе в будь-яку пору року і в будь-яку пору він вимагає турботи, праці, уваги.

Будь-яка робота повинна бути зроблена свого часу, до свого терміну: адже поспішиш або запізнишся – значить, марно витрачені сили і час, ймовірність втратити урожай, а то і можна нашкодити землі і рослинам. Приблизний помісячний календар робіт на ділянці допоможе садівнику вести господарство і планувати роботи на наступний місяць і встигати виконувати агротехнічні роботи в строк. Який же календар садівника по догляду за плодово-ягідними культурами стосовно середній смузі Росії?

Лютий – березень .

В середньому фаза спокою закінчується в лютому і, коли в березні дерева і чагарники починають «прокидатися», відлига стає небезпечною. І чим вона триваліше, ніж сильніше і різкіше після неї буває мороз, тим більше шкоди наноситься деревам. При відсутності снігу коріння можуть підмерзнути.

Якщо не вжити належних заходів щодо запобігання підмерзання, то дерева можуть бути вражені такими захворюваннями, як чорний рак, цитоспороз і іншими хворобами, які можуть погубити дерево.

Перше, що необхідно зробити після тепла, якщо будуть обіцяти заморозки, це максимально закидати штамби (ствол від землі до перших гілок дерев) дерев і основи скелетних гілок снігом. Оголяти пристовбурні кола в радіусі 5 – 10 метрів не можна, тому сніг доведеться збирати і носити під стовбури. Для більшого його накопичення накидайте гілки, хмиз, а найкраще ялиновий лапник, він буде служити щитом не тільки для снігу, а й захистом від гризунів: мишей, зайців. Навалений сніг втоптують, щоб миші не могли пробратися до крон дерев. Ви можете використовувати найпростіший і відомий спосіб захисту від зайців – обв’язати стовбури дерев мішковиною або ялиновим гіллям. Таким способом оберігають стовбури ще і від сонячних опіків. Але, радимо врахувати те, що в прошарках матеріалу може накопичуватися волога, через яку кора, намокая, дає можливість розвитку багатьох захворювань і завжди існує ризик загибелі дерева. Один з народних методів – чорний шурхотить пакет на гілках. Своїм шелестом він буде відлякувати зайців.

Якщо вам сподобався рада, то додай його в закладки

Рятуємо сад від зайців і мишей.

У – дачні поради.

Як садити плодові дерева?

Як правильно поливати рослини?

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій