зберігання саджанців

Коріння плодових рослин сильно страждають від різких коливань вологості і температури. Життєвість і приживлюваність саджанців різко знижуються навіть при короткочасному підсиханні коренів під час їх викопування, сортування, транспортування та зберігання. Для попередження підсушування коріння плодових рослин слід вмочати в земляну бовтанку, а й в цьому випадку саджанці потрібно якомога швидше прикопати в грунт або обернути вологою тканиною, поліетиленовою плівкою, засипати тирсою і т.д. В такому стані саджанці можна зберігати в тимчасовій прікопке або в прохолодному місці протягом 3-4 тижнів до осінньої посадки.
При весняній посадці рослин (груша, вишня, слива) завдання зберігання саджанців ускладнюється. Їх потрібно вберегти від підсихання, від вимерзання, від випрівання, від пошкодження гризунами, сонячними опіками. Зберігати саджанці взимку можна в зимовій прікопке і в сховище (підвалі). Прикопують саджанці на піднесеному добре провітрюваному місці, не піддається навесні затоплення або застою талих вод, далеко від місць проживання мишей. Зі сходу на захід копають канаву глибиною і шириною 40-50 см. Південну стінку канави роблять похилою, саджанці ставлять з нахилом на південь (під кутом 40-45) для запобігання їх від весняних сонячних опіків і розтріскування кори, встановлюють щільно в ряд по одному саджанця. Коріння і нижні частини штамбів саджанців засипають ґрунтом. Після засипки коренів грунт ущільнюють для усунення пустот біля коренів. Прикопані саджанці добре поливають – до повного насичення пухкої землі водою.
Навколо прикопки можна зробити канаву, її взимку очищають від снігу, на дно кладуть отруєні приманки. Від зайців саджанці в прікопке вкривають лапами хвойних дерев. Краще зберігати саджанці в сховищах або льохах. Оптимальна температура зберігання саджанців 0- 1С, а вологість повітря – 85-90%. Коріння саджанців або прикопують, або вкривають пухким, вологим матеріалом (тирса, торф, мох, пісок).
Коріння протягом зими періодично зволожують.

Підготовка ґрунту і посадка плодових саджанців.
Перш, ніж посадити сад, потрібно вибрати або оцінити наявний ділянку землі, розмістити плодові та ягідні культури відповідно до їх біологічними особливостями і вимогами до факторів навколишнього середовища, ретельно підготувати грунт, а потім правильно посадити саджанець і здійснити послепосадочний догляд. Найбільш зручні рівні ділянки з крутизною схилу не більше 5. На крутіших схилах 96-8) ряди дерев і чагарників розташовують поперек схилу, а на більш крутих влаштовують тераси. У середній смузі Росії найбільш сприятливі західні, південно-західні і південні схили. На східних схилах малозімостойкіх культури (груша, слива, черешня) можуть промерзати.
Особливу увагу потрібно звертати на глибину залягання ґрунтових вод, які при контакті з кореневою системою плодових і ягідних культур можуть призводити до її відмирання, до суховершинности і загибелі рослин. Глибина залягання грунтових вод повинна бути не менше 2,5-3 м від поверхні грунту для дерев яблуні, груші, абрикоса на сильнорослих підщепах; 1,5-2,5 м для вишні, сливи, яблуні на слаборослих підщепах. У періоди паводків на ділянках можливе короткочасне підвищення рівня грунтових вод. (не більше місяця).
Що стосується карликових яблунь, то вони мають ще цілий ряд переваг: плодоносять на 2-3 рік після посадки, компактні (висота до 3 м), продуктивні, плоди на них більший і яскравіше пофарбовані, ніж на сильнорослих деревах ; слаборослиє дерева краще готуються до зими, мають більш морозостійкі коріння. За механічним складом в середній смузі Росії для плодових садів і, перш за все, для яблуні найбільш придатні середньо- і важкосуглинисті грунту. Кислотність грунту може мати досить широкий діапазон (рН = 5-8,5). У разі сильних відхилень в кислотності грунту слід проводити вапнування (при підвищеній кислотності, рН

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій