Чи можна дарувати постільну білизну?

Для більшості людей гарне постільна білизна з натуральних тканин – бажаний подарунок. Але іноді він може стати джерелом образи, насмішкою або безтактністю.

Гарний комплект постільної білизни з бязі, льону або шовку може порадувати молодят, стати приємним сюрпризом для подруги. Приємна м’якість тканини, красивий принт, оригінальне оформлення – незаперечні переваги такого подарунка. А якщо врахувати ще й корисність? Адже не секрет, що постільної білизни, як і скатертин і шарфів, ніколи не буває багато. Але іноді від таких подарунків, все ж, слід утриматися і вибрати що-небудь нейтральне.

Кому не можна дарувати постільну білизну?

Не зовсім правильно такий сюрприз буде сприйнятий чоловіком, якщо він отриманий від жінки, з якою пов’язують тільки службові обов’язки. Це що, натяк на бажання близьких відносин? Або констатація факту, що і так майже рідні? Особливо, якщо його дружина поцікавиться подарунком, і доведеться якось пояснювати не зовсім зрозумілу ситуацію.

Двоспальний постільний комплект можна дарувати самотній людині, особливо пережив розлуку або страждає від самотності, тому що не знайшов ще свою половинку. Це інакше, як нетактовність сприйнято не буде.

Постільна, як і будь-яка інша, білизна – це досить інтимний подарунок. Він передбачає, що дарувальник досить близька людина. По крайней мере, настільки, що вхожий в будинок і знає, на який ліжку спить той, кому призначений подарунок. Який комплект вибрати, двоспальний або звичайний? Якого розміру подушки? Якщо не настільки добре знайомі, то краще купити інший подарунок.

Кому можна дарувати постільну білизну?

Традиція дарувати постіль молодятам з’явилася давно. У ті часи молодій дівчині належало підготувати собі придане: постільна білизна, подушки та ковдри, скатертини і рушники. Багате придане відображало статус нареченої, а красиво вишитий – її майстерність і працьовитість. Родичі та близькі люди дарували молодим безліч речей «на обзаведення господарством» і постільну білизну було відмінним подарунком. Також існує традиція дарувати постільну білизну в першу річницю весілля – на так звану «ситцеве весілля».

Часто дарують гарний комплект постільної білизни подружжю їхні друзі, куми, брати і сестри. Це близьке коло людей, вони можуть без проблем поцікавитися, чи буде такий подарунок бажаним чи ні. А заодно і дізнатися, якого кольору вибирати, що віддати перевагу, ранфорс або біоматін?

Красива постільна білизна хороший подарунок для подруги. Але і в цьому випадку іноді корисно подумати, а чи не образиться вона, сприйнявши це як натяк на те, що у неї немає такого гарного набору, що спить вона на обшарпаних і полинялих ганчірках, ось подруга і вирішила поправити ситуацію.

Дуже корисним такий подарунок виявиться від тітки племіннику або від бабусі онука, особливо якщо молодий чоловік живе окремо від батьків і ще не обзавівся турботливою дружиною.

Як і всі красиві і практичні домашні речі, постільна білизна може бути хорошим подарунком або виявитися черговою непотрібною річчю, без будь-якої користі займає місце в шафі.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій