Ювелірні прикраси в подарунок. Чи завжди вони доречні?

Коштовності люблять всі жінки, ювелірні вироби цінують чоловіки, розглядаючи їх як ознака високого статусу. Вартість таких подарунків зазвичай немаленька, але завжди можна вибрати красиву річ по своєму гаманцю. За якими випадків доречно дарувати ювелірні прикраси?

Світ ювелірних виробів великий і прекрасний, меж його різноманітності немає, як немає меж творчому початку людини, але за їх призначенням можна зробити умовний поділ на дві групи:

  • Прикраси (кільця, сережки, ланцюжки, браслети, брошки і т.п.)
  • Предмети функціонального або культового призначення (столове срібло, хрестики, запальнички, портсигари).

При виборі подарунка буде не зайвим визначитися з його призначенням.

З якого приводу прийнято дарувати ювелірні вироби

Мультимільйонери можуть робити цінні подарунки без жодного приводу, просто тому, що захотілося. Звичайні чоловіки і жінки роблять це з нагоди пам’ятних подій, важливих дат. Ювелірні вироби часто підносять на ювілеї. Для чоловіка приводом подарувати жінці кільце з діамантом стане заручини або річниця весілля. Браслет або сережки з дорогоцінними каменями вказують на серйозність намірів в особистих відносинах.

Жінки часто вибирають ювелірні вироби в подарунок своїм коханим. Найпоширенішим варіантом подарунка для чоловіка вважаються золоті запонки або затискачі для краватки.

Ланцюжки з дорогоцінних металів дарують батьки своїм дітям, наприклад, на день народження. Золоті прикраси підносять на повноліття, випускний або як пам’ятний подарунок по якомусь важливому випадку. На хрестини прийнято дарувати срібну ложечку або золотий хрестик. Зазвичай це подарунок від бабусі і дідусі.

Коли не слід дарувати дорогі подарунки

При виборі подарунка не варто забувати про правила етикету. Будь дорогий подарунок зобов’язує. Крім того, культурні традиції часто накладають непереборне вето на певний вид прикрас або на такі презенти в цілому. У багатьох спільнотах дарувати ювелірні прикраси прийнято тільки близьким родичам – чоловік дружині або навпаки, наречений нареченій, батьки дочки або сина. Якщо чоловік дарує кільце або браслет дівчині, то це розцінюють як намір вступити з нею в шлюб. Не завжди така пропозиція приємно, його можуть порахувати і образою.

За старих часів вважалося непристойним отримувати в подарунок колечко або сережки молодій дівчині від чоловіка. Чоловік таким жестом зобов’язує її до відносин або підтверджує їх існування в дійсності. Дівчина повинна була відмовитися від прикраси, щоб зберегти свою репутацію. У наш час такі подарунки перестали бути чимось більшим, ніж просто прикраса, але якщо коштовності підносить не близький друг або родич, то розумно задуматися, чому він це робить?

І ще один важливий момент. Не забувайте, що за законом при отриманні дорогого подарунка не від близького родича, дарополучатель зобов’язаний декларувати придбання цінного майна і заплатити податок.

Корпоративні подарунки

Подарунки партнерам по бізнесу або vip-клієнтам – тема особлива, що вимагає певних уявлень і творчого підходу. Не секрет, що від їх якості часом залежить репутація вашої фірми, а значить, і успішність бізнесу в цілому.

Організовуючи виставку або презентацію, семінар чи конференцію зазвичай намагаються обійтися стандартними сувенірами – календарями, ручками, фірмовими папками і блокнотами. Але бізнес-партнерам прийнято дарувати дорогі подарунки, ексклюзивні ювелірні вироби будуть тут доречні.

У кожної людини свої смаки і поняття про красу, тому прикраси краще не дарувати, якщо ви абсолютно точно не знаєте переваги свого партнера. В якості подарунка вибирайте цілком функціональні речі: візитниці з дорогоцінних металів, ручки і підставки для них, брелоки, запальнички і декоративні флешки. Логотип компанії зробить таку річ самим доречним подарунком. Але, на відміну від фірмових сумок, логотип не повинен кидатися в очі, він не призначений для демонстрації стороннім.

Працюючи із зарубіжними партнерами дуже зручно і доречно вибирати подарунки в національному стилі. Якщо презент вибирається для дами, то безпрограшний варіант – незвичайні прикраси у формі матрьошки, яка давно стала національним символом. Тонкі і витончені підвіски на ланцюжку, браслети з срібними або покритими кольоровою емаллю застібками характерною округлої форми виглядають елегантно і вишукано. Вони анітрохи не нагадують незграбну сувенірну продукцію, що кидається в очі на ринках.

І ще один момент. Підбираючи подарунок, завжди виходите зі своїх можливостей. Дарувати підробку під ювелірний виріб не слід – на обмані відносини не будуються. Краще подаруйте щось інше.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій