Робота вдома: плюси і мінуси

Для багатьох жінок, які виховують маленьких дітей, робота вдома – єдиний спосіб поповнити сімейний бюджет. Така робота має свої плюси і мінуси і не кожному підходить.

Комп’ютери та інтернет дозволяють заробляти різними способами – від програмування до написання описів товарів і перевірки чужих граматичних помилок. Працюють, не виходячи з дому, і чоловіки і жінки.

Чоловіки, як правило фахівці в області інформаційних технологій, можуть вибирати, як їм працювати – в офісі чи вдома. Дуже часто вони поєднують ці два види роботи: кілька годин на день проводять в офісі, решту часу працюють вдома або 2-3 рази на тиждень з’являються на роботі, щоб узгодити якісь моменти.

Жінки, найчастіше, в період відпустки по догляду за дитиною знаходять способи поповнити сімейний бюджет, працюючи з дому. Інколи не стільки потреба в грошах змушує їх сидіти за комп’ютером, скільки потреба підтримувати свій професійний рівень або бажання придбати нову спеціальність.

Часто можна почути: «Добре тобі, працюєш удома, спиш, скільки хочеш, за дитиною доглянеш, обід у тебе завжди гарячий і т.п.». Так чи так уже добре працювати вдома? І для всіх чи добре?

Плюси роботи вдома

 1. Немає необхідності рано вставати, щоб встигнути зібратися і дістатися до роботи.
 2. Економія часу та грошей на транспортні витрати, особливо в великих містах.
 3. Можливість планувати свій робочий день, можна почати працювати рано вранці, якщо жайворонок, або сидіти допізна, якщо сова і вночі краще працюється.
 4. Можна весь тиждень працювати без вихідних, а на наступному тижні поїхати на кілька днів відпочити.
 5. Діти завжди під наглядом. Якщо вони ходять в садочок або школу, то зручно забирати їх в будь-який час і погодувати гарячим обідом.
 6. Удома немає балаканини колег, суспільно-обов’язкових заходів, і немає людей, чиє суспільство тобі неприємно.
 7. Начальник не вимагає нічого, крім виконаної вчасно роботи: ні перебувати 8 годин робочому місці, ні піти допомогти недолугим колегам, ні подати-принести.
 8. Можна працювати вдома, якщо болить горло або алергічний висип на обличчі. В офіс не підеш з ногою в гіпсі, а вдома можна виконувати завдання.

Недоліки роботи вдома

 1. Немає можливості порівняти себе з колегами, важко оцінити свій рівень професійного зростання або його відсутність. Немає можливості вчитися у колег і керівництва, освоювати нові методи і ідеї.
 2. Домашній офіс – не для молодих кар’єристів. Будинки неможливо проявити свої організаторські якості, вміння генерувати ідеї і працювати в команді.
 3. Немає можливості швидко і ефективно вирішити робочі проблеми шляхом безпосереднього спілкування з співробітниками.
 4. Важко організувати себе, змусити працювати регулярно, а не за настроєм.
 5. Немає необхідності стежити за своїм зовнішнім виглядом, за зачіскою та одягом, це призводить до неохайності.
 6. Немає простого дружнього спілкування з людьми на роботі, обміну думками, колективного обговорення проблем.
 7. Страждають відносини в родині – всі ці розмови про те, що я на роботі, а ти вдома, так чому не прибрано і обід не приготовлений ні до чого доброго не ведуть.
 8. І найбільший мінус – наостанок! Ви пробували зосередитися на вирішенні важливого завдання, коли поруч дитина щось розповідає, чоловік цікавиться, де його шкарпетки, а в сусідній кімнаті бабуся включила телевізор на повну потужність? Ви занурилися в хитросплетіння складного програмного коду, світ для вас не існує, мозок працює на повну потужність – а тут дружина з вимогою винести сміття і істерикою, що вона все по дому повинна робити? Якщо ваш будинок повний народу – працювати тут ви не зможете. Біжіть в офіс!

Щоб зрозуміти, де працювати краще, потрібно спробувати різні способи. На початку своєї кар’єри прагнути працювати в колективі, з появою дітей в сім’ї підкоритися обставинами і працювати вдома. Коли діти підростуть і стануть самостійними – працювати так, як зручно саме вам.

Робота на дому в деяких планах пригнічує людину через відсутність спілкування з колегами і незмінною навколишнім оточенням. Деякі люди регулярно зустрічаються з численними друзями і особливої ​​потреби в спілкуванні на роботі не відчувають.

У кого-то професія настільки специфічна, що колег як таких просто немає і колективу теж. Є люди просто нездатні кожен день йти вранці на роботу і сидіти там 8 годин.

Думаю скільки людей – стільки й думок, але дізнатися, що саме вам підходить, можна тільки перепробувавши все варіанти.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій