Що робити перед тим, як звільнитися з роботи

Традиції прийти на підприємство в юності і працювати тут все життя давно пішли в минуле. Ніякої зростання зарплати і просування по кар’єрних сходах не замінять свіжих вражень і перспективи спробувати себе в досконалої новій галузі діяльності.

Звільнення і перехід на іншу роботу – це завжди стрес, навіть якщо в перспективі висока зарплата і швидке просування. Психологи стверджують, що саме цей стрес, в кінцевому підсумку, робить благотворний вплив на людину. Він дає поштовх до активних дій і служить чудовою мотивацією для руху вперед.

Відхід з компанії (звільнення) – це завжди зважене рішення, після якого життя не буде колишньою. По крайней мере, ви не будете відвідувати ранкові збори, робити доповіді про виконану роботу, бачити начальство. Причини відходу можуть бути різними, часом справа зовсім не в керівництві або політиці компанії . Але слід подбати заздалегідь про працевлаштування в іншому місці. Рекомендуємо перед цим прочитати статтю – “Як скласти резюме для влаштування на роботу”

Як тільки заяву про звільнення написано і вдало залишено в відділі кадрів, внутрішній стан перевертається діаметрально протилежно. Піднімаючись до себе в кабінет, ви усвідомлюєте, що тепер ваше робоче місце буде служити вірою і правдою іншому. І хоча залишилося доопрацювати якихось два тижні, руки мимоволі тягнуться збирати свої речі.

Що потрібно встигнути зробити до фактичного звільнення з компанії?

Перевірте, чи не залишилися на вас будь-які зобов’язання. Перечитайте трудовий договір, якщо ви його підписували при прийомі на роботу. Можливо, ви підписалися під тим, що після звільнення мінімум півроку не будете працювати на прямих конкурентів компанії. Таке хоч і рідко, але буває, а при прийомі на роботу не всі ретельно вичитують то, де ставлять автограф.

Завершіть всі справи і поставлені завдання, не варто робити сюрприз людині, якій перейдуть ваші обов’язки, у вигляді купи плутанини. Приведіть у порядок документи і звітність. Якщо є якісь нюанси по клієнтам, яких ви вели, або договорами, опишіть все доступно і передайте. Підведіть підсумок роботи в компанії: скільки великих угод було абсолютно, які ваші ідеї допомогли в ефективності роботи компанії. Ця інформація знадобиться вам для складання резюме, для презентації себе як фахівця на майбутніх співбесідах.

Не забудьте про такі банальні речі як очищення історії браузера , видалення паролів , закладок і іншого . Попрощайтеся наостанок з усіма співробітниками, дізнайтеся, хто б міг керівного складу дати рекомендацію вашому потенційному роботодавцю. Не треба соромитися просити характеристику, часто саме такий лист додає вам рейтингу.

висновок

Чи не зникайте в один момент, намагайтеся підтримувати дружні відносини з колишніми співробітниками. Не кажіть поганих слів про компанії, як би там не було, не пишіть поганих відгуків на інтернет-порталах трудоустройств про компанію. По-перше , ви тільки зіпсуєте свою репутацію. По-друге , будьте вдячні компанії, яка весь цей час надавала вам можливість заробляти і розвиватися. І обов’язково продумайте свої подальші кроки з працевлаштування. Так само як правильно написання резюме, проходження співбесіди і т.д.

Джерело – http://richpro.ru/ (Яковлєв Валентин)

І наостанок рекомендуємо переглянути відео про відкриття своєї справи. Можливо ваше звільнення стало створення своєї справи:

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій