Що корисніше носити, срібло чи золото?

І срібло, і золото відомо людству з найдавніших часів. Ці метали цінувалися, їм приписували лікувальні та магічні властивості. Носити прикраси з цих благородних металів могли не всі люди, а тільки ті, чий статус дозволяв це.

Шанували ці метали в різних країнах по-різному, але роль їх в культурних традиціях була схожою. У стародавньому Вавилоні, в Ассирії срібло шанували як священний символ Місяця.

Золото вважали на Близькому Сході і в Стародавньому Єгипті символом Сонця або Ранкової Зорі. Йому поклонялися і за володіння їм вели війни.

Обидва благородні метали використовували для карбування монет, для створення прикрас і посуду. У сучасному світі золоті і срібні ювелірні вироби, як і раніше в ціні. Вони подобаються і жінкам, і чоловікам. І часто виникає питання про те, користь або шкоду приносить тісний контакт цих металів з тілом людини.

Користь і шкода срібла

Срібло в мікроскопічних кількостях є всюди, це постійна складова частина всього живого, в тому числі і людини. Воно має антимікробні властивості, колоїдний розчин срібла вбиває стафілокок і кишкову паличку. Срібну ложечку прийнято було дарувати немовляті на хрещення, посуд зі срібла вважалася корисною для здоров’я. Давно помічено, що якщо покласти в посудину з водою срібну монету, то вода не закисає і не зеленіє.

Вважається, що срібло має заспокійливу дію на нервову систему, воно дарує спокій і нормалізує тиск.

Але не слід забувати, що срібло – важкий метал, який може отруювати організм, накопичуючись в ньому. Робота в срібних копальнях небезпечна для здоров’я.

Користь і шкода золота

Золото, як і срібло, є у всіх живих організмах. Правда, виявити його практично неможливо. Препарати золота застосовуються в офіційній медицині при лікуванні деяких аутоімунних захворювань.

Вважається, що золото зміцнює організм, дає йому нову енергію і підвищує імунітет. Його корисно носити людям із захворюваннями печінки, а також схильним до печалі, меланхолії і депресивних станів.

Золото інертний метал, але деякі його сполуки токсичні, і можуть накопичуватися в печінці та нирках.

Чи можна постійно носити прикраси зі срібла та золота?

Мільйони людей на планеті носять, не знімаючи, золоті і срібні ланцюжки з хрестиками або щасливі сережки, подаровані бабусею. Обручки на руках стираються від постійного носіння, а у представників деяких племен кільця одягаються в вуха або в ніс взагалі назавжди.

Проте, відомі випадки, коли у людей виявляється підвищена чутливість до срібла або золота. У рідкісних випадках виникає головний біль і прискорене серцебиття, там, де метал торкався до шкіри, з’являється почервоніння. Це індивідуальна непереносимість металу.

Як визначити, який з металів вам підходить?

Вибрати свій метал просто – вам він повинен подобатися. До нього приємно торкатися, приємно бачити браслет на своєму зап’ясті або кільце на пальці. Зайдіть в ювелірний магазин і розглядайте колекції кілець і сережок. Блискання металів і каменів заворожує, але цілком можливо, що від срібних прикрас ви не можете відвести очей, а золото не викликає особливих емоцій. Або навпаки.

Більшість людей носять і срібло, і золото, вміло підбираючи прикраси до вбрання, створюючи свій неповторний образ.

У різні періоди життя виникає бажання носити тільки один з металів, наприклад в юності подобаються витончені кільця зі срібла, а в зрілому віці більше привертає масивне золото. Вибрати прикраси допомагають сучасні великі ювелірні магазини, які мають свої інтернет-каталоги, gold.ua, наприклад. Саме на сторінках сайту можна підібрати комплект кільце-сережки, або замовити такий браслет, про який давно мріяли.

Не відмовляйте собі в прикрасах, краса дарує масу позитивних емоцій і радісний настрій принесе набагато більше користі, ніж тривалі міркування, який метал корисніше. Корисно і срібло, і золото, якщо це подарує вам радість.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

2 коментарі до запису “Що корисніше носити, срібло чи золото?”

  1. интересно почитать

  2. Для меня золото и серебро два благородных материала. Если рассматривать как они действуют на здоровье, то ответ очевиден, эти металлы не только ювелирные украшения, но и несут медицинский характер.Хорошо подмечено в этой статье https://inforesist.org/serebryanyie-sergi-takie-zhe-stilnyie-kak-i-zolotyie/ лечебные свойства серебра. я на крестины купила своей племяннице серебряную ложечку в Злато, она хорошо заряжает воду и обеззараживает ее.

Залишити свій коментарій