Переваги та недоліки каструль з нержавіючої сталі

Посуд з нержавіючої сталі в останнє десятиліття користується величезною популярністю. Зручна, довговічна, красива, проста в експлуатації – вона заслужила любов господинь. А чи є недоліки у каструль з нержавіючої сталі і як їх вибрати правильно?

Красиві, блискучі каструлі з нержавіючої сталі набули масового визнання тільки в кінці XX століття, коли технології їх виготовлення досягли такого рівня, що практично за всіма показниками задовольнили і професіоналів і простих домогосподарок.

Переваги посуду з нержавіючої сталі

Каструлі з нержавіючої сталі дуже міцні і довговічні. Вони не деформуються, не дряпаються, на відміну від емальованих каструль, у них немає покриття, яке може легко відколотися або прогоріти. Посуд з нержавіючої сталі служить набагато довше, витримуючи несприятливі умови експлуатації.

Кришки у таких каструль зазвичай прозорі, з термостійкого скла, що дозволяє спостерігати за процесом приготування їжі, так само як і в скляному посуді для духовки.

У сучасних каструль дно важке, багатошарове. Воно може складатися з 3, 5, 7 шарів, в залежності від виробника і рівня якості. Наприклад, 2 шари нержавійки та між ними товстий шар алюмінію, який акумулює тепло. Така багатошарова конструкція захищає їжу від пригорання і зберігає високу температуру деякий час після зняття каструлі з конфорки.

Завдяки бездоганній полірування, на гладкій поверхні каструль не скупчуються мікроби, тому вона може вважатися екологічно чистою. Матеріал не вступає в хімічні реакції з продуктами, приготування в такому посуді безпечна для здоров’я.

Догляд за каструлями з нержавіючої сталі дуже простий. Зазвичай їх просто миють м’якою губкою в теплій воді.

Недоліки каструль з нержавіючої сталі

Через товстий, багатошарового дна каструля розігрівається повільніше.

Різкі перепади температур можуть пошкодити посуд, тому не можна ставити холодну каструлю на розігріту плиту і не рекомендують в гарячий посуд наливати холодну воду.

Через перегріву на вогні без рідини на стінках каструлі можуть з’явитися трудноудаляємиє жовті плями.

Вартість високоякісного посуду з нержавіючої сталі досить висока.

Як вибрати посуд з нержавіючої сталі

Перш за все, купувати посуд в спеціалізованих магазинах, а не в переході або на вуличному ринку. Це дозволить в деякій мірі уникнути підробки.

По-друге, якісна каструля з нержавіючої сталі не може коштувати копійки.

Вартість матеріалів і складна технологія виготовлення формує її ціну на досить високому рівні.

Щоб правильно вибрати посуд, бажано при покупці звернути увагу на деякі її параметри і властивості: товщина стінок каструль з нержавіючої сталі повинна становити не менше 0,5 мм, товщина шару дна – не менше 3 мм.

Перш ніж купити посуд, треба уважно оглянути її шліфування – вона повинна бути бездоганною. Жодні подряпин, вм’ятин, шорсткостей на її поверхні.

Обов’язково слід переконатися в тому, що кришка ідеально щільно прилягає до каструлі. Солідні фірми-виробники посуду з нержавіючої сталі не допускають у своїх виробів бовтаються або деформованих кришок.

Для постійного використання протягом тривалого часу краще не брати каструлі з термодатчиками, таймерами, декоративними вставками і т.п. елементами, – вони не витримують інтенсивної експлуатації.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

1 коментар до запису “Переваги та недоліки каструль з нержавіючої сталі”

  1. Aw, this was an exceptionally good post. Spending some time and actual effort
    to produce a good article… but what can I say… I hesitate
    a lot and don’t manage to get nearly anything done.

Залишити свій коментарій