Секрети картопляного пюре

Що може бути простіше, ніж приготувати картопляне пюре? Але чомусь не у кожної господині воно смачне. Як зробити картопляне пюре правильно?

Всі знають, що картопляне пюре це товчений відварену картоплю з вершковим маслом і молоком. Використовують його зазвичай як гарнір, іноді як основне блюдо для дитини. Це дивно, але таке просте блюдо у деяких господинь виходить схожим на сірий клейстер або грудкувату масу, застряє в горлі.

Як приготувати картопляне пюре

Рецепт картопляного пюре дивно простий:

  • Очистити і відварити картоплю, посолити в кінці варіння;
  • Злити воду і розім’яти картоплини товкачем;
  • Додати вершкове масло і молоко;
  • Ще раз добре перетовкти пюре.

Чому ж іноді доводиться давитися несмачним картопляним пюре? Що не так роблять господині?

Секрети смачного картопляного пюре

1. Картопля повинна зваритися повністю. Перевіряють виделкою, вона повинна вільно протикати бульби.

2. Сливочного масла повинно бути багато, а не маленький шматочок на величезну каструлю. Беруть як мінімум 80-100 грамів на півкіло картоплі. Саме вершкове масло робить пюре ніжним і надає приємний вершковий смак. Всякі замінники масла, спреди і маргарини не ті продукти, які можна вважати корисними для здоров’я. І вони не зроблять картопляне пюре смачним.

3. Рідини в пюре теж має бути багато. Зазвичай це тепле молоко.

Часто на кулінарних сайтах можна зустріти твердження: не додавайте в гаряче картопляне пюре холодного молока – пюре стане сірим. Далеко не завжди це істина, швидше зовсім не істина. Колір пюре залежить від сорту картоплі, а не від температури вливається молока. Є сорти, відварені бульби яких синіють при охолодженні і зберігають такий колір, навіть якщо остигнула картоплю підігріти. Якщо пюре саме їх такого сорту і від доливання холодного молока воно охололо – тут вже нічого не поробиш. У всіх інших випадках температура молока особливого значення не має, якщо картопляне пюре відразу подають на стіл. З жовтих бульб пюре виходить жовте, з білих – жовтувато-кремове.

Гаряче молоко рекомендують додавати з іншої причини – картопляне пюре краще подавати на стіл гарячим, а не злегка остигнув.

4. Відварену картоплю недостатньо просто потовкти, його потрібно перетворити в однорідну масу без грудок. Фактично потрібно збити пюре, тоді воно стане схожим на крем.

Досить часто радять збивати пюре міксером. Втім, звичайної м’ялкою з дірочками чудово виходить. Спочатку процес досить важкий: потрібно розчавити все картоплини, додавши молоко і масло стежити, щоб не бризнула гаряча рідина на руки.

У міру перетворення пюре в однорідну масу процес стає легше – потрібно не зупинятися на цьому, а продовжувати енергійно збивати далі. Картопляне пюре на очах стає пишніше, кремоподібні. Якщо на початку процесу воно здавалося рідкуватим, схожим на кашу-розмазню, то до кінця стане гущі.

Що можна додати в картопляне пюре?

Щоб надати особливий смак, в картопляне пюре додають сметану, вершки, плавлений сир. Іноді вбивають свіже сире яйце.

Комусь подобається пюре з зубчиком часнику або тертим пармезаном, а кому-то з добре прожареним на рослинній олії цибулею або шкварками.

1000sekretov.net пропонує «Кращі рецепти картопляного пюре«.

Як приготувати низькокалорійне картопляне пюре?

Смачне картопляне пюре завжди містить досить багато калорій. Можна звичайно обійтися без вершкового масла і молока, додавши в пюре трохи рослинного масла і не зливаючи воду, щоб була рідина. Але назвати смачним це блюдо важко. Набагато корисніше просто приготувати салат.

.net

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій