Як правильно зберігати спеції?

Без приправ і суп неапетитний, і м’ясо несмачне. Перець і гвоздика, мускатний горіх і орігамі, кориця і кріп – всіх спецій не перелічити. Вони завжди повинні бути у будь-якої господині. При цьому важливо зберігати їх правильно, щоб вони не втратили своїх властивостей.

У хорошого кулінара має бути кілька десятків спецій. Кожна національна кухня має свій типовий набір прянощів. Французьку кухню важко уявити без розмарину і майорама, італійську без оригано, араби люблять зиру, російські – хрін і гірчицю. Саме приправи надають особливого смаку й аромату звичайним продуктам.

Пряними можуть бути самі різні частини рослин: коріння і листя у селери і петрушки, у імбиру – кореневище, у коричного дерева – кора, у гвоздики – квіткові бутони, у перцю – плоди, у кропу – листя, стебла і насіння. Деякі прянощі можна виростити в городі, інші – привозять з різних екзотичних країн. Якісь із них вживають свіжими, якісь – висушеними, можна ще й заморожувати, пряні трави, наприклад. Практично всі спеції вимагають правильного зберігання, адже більшість приправ використовують в дуже малих кількостях, але регулярно.

Спеції практично не псуються в звичному сенсі. Вони не можуть скиснути, наприклад. Приправи втрачають смак і аромат. Вони просто перестають бути приправами. Стандартні терміни зберігання їх в ідеальних умовах: цілі коріння і насіння – від 3 до 4 років; ягоди, плоди і горіхи – від 2 до 3 років; пряні трави – від 1 до 2 років; мелені прянощі і їх суміші – від 1 місяця до 1 року.

7 основних правил зберігання спецій

1. Цілі спеції зберігають свою свіжість довше, ніж мелені.
Перець-горошок може зберігатися роками, в той час як мелений швидко втрачає аромат. Мускатний горіх взагалі не зберігають меленим, його подрібнюють безпосередньо перед вживанням.

2. Більшість спецій зберігають в герметично закритих банках.

Для зберігання прянощів зручні скляні або керамічні ємності з щільно закривається кришкою. Баночки з отворами зверху для насипання в готову страву непридатні для скільки-небудь тривалого зберігання. Деякі приправи можна зберігати в звичайних банках для сипучих продуктів. Імбир, цибулю, часник, селера зберігають в холодильнику або в сухому провітрюваному місці.

3. Спеції не зберігають біля плити.
Всі прянощі не люблять перепадів температури, від частого нагрівання вони швидко втрачають свої смакові якості і корисні властивості. Їх не можна зберігати в шафі над плитою, навіть якщо є витяжка.

4. Спеції не зберігають на світлі /
Багато господинь люблять прикрашати свою кухню прозорими баночками для спецій. Це зручно – видно, де що лежить. Це красиво – різнокольорові прянощі в красивих контейнерах виглядають красиво. Але на світлі більшість приправ дуже швидко втрачають свої цінні властивості. Місце для зберігання спецій – в темряві. Для цієї мети підходять набори з кераміки з щільно прагненням кришками. Зручно вибирати з написами або картинками, які підкажуть, де що лежить. Можна просто розмістити їх в шафі на спеціальній полиці або в ящику (в цьому випадку підходить і скляний посуд).

5. Не можна сипати приправу безпосередньо з баночки в посуд, де кипить страву.
Деякі звички теж скорочую термін придатності спецій. Пар, що потрапляє в сухі приправи, прискорює втрату смаку і аромату, призводить до збивання в грудки. Слід використовувати для цього ложку або ніж.

6. Ложка для набрання спецій повинна бути сухою і чистою.
Мокра ложка зволожує приправу, а волога може сприяти появі в ній цвілі, що зробить її повністю непридатною до використання.

7. Приправи сімейства червоного перцю, включаючи паприку і перець чилі, краще зберігати в холодильнику.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій