Як вибрати гранат?

Гранати володіють багатьма корисними властивостями. Їх рекомендують дітям і хворим. При цьому важливо вміти вибрати стиглий якісний плід граната.

Гранати продаються великі і маленькі, з яскраво-червоною шкіркою і коричнево-помаранчевої, майже ідеально круглі і з плоскими боками.

Перш за все, корисно знати, що забарвлення зерен граната не є ознакою стиглості. Залежно від сорту, колір зрілих гранатових зерен буває різним від блідо-рожевого до темно-вишневого

На Сході кажуть, що гранат повинен бути сухим зовні і соковитим всередині. Це означає, що у стиглого плоду шкірка трохи підсушена і немов обтягує зерна, так щоб їх малюнок було видно. Крім того, скоринка повинна бути сухою і трохи задерев’янілість.

На ній не повинно бути цвілі, чорного нальоту, викликаного хвороботворними грибками. Не слід брати плоди пошкоджені, мають м’які місця з будь-якої сторони.

Корисні властивості гранатового соку відомі з давніх часів. Великі плоди дають більш соковиті насіння, ніж маленькі, тому потрібно вибирати найбільший фрукт. Стиглі гранати будуть важче, ніж незрілі фрукти того ж розміру, тому що вони містять більше соку в зернах і в них немає пустот між зернами. Візьміть в руки кілька однакових за розміром плодів і купите той, який найважче. Він буде самим стиглим і соковитим.

Іноді буває корисно понюхати гранат. Володіючи тонким нюхом можна вловити запах цвілі від пошкодженого плода, хоча зовні він буде виглядати добре.

Незрілий гранат можна також визначити по тому місцю, де був його квітка. Залишок суцвіття повинен бути повністю висохлим.

Багато продавців пропонують спробувати надрізати гранат. Зерна на розрізі повинні бути великими і соковитими. Як правильно очистити гранат теж потрібно знати, тоді не буде ніяких проблем з отриманням зерен з цього корисного плода.

З граната можна приготувати сік або використовувати його для приготування різних страв, наприклад салату «гранатовий браслет».

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій