Як вибрати стиглий ананас?

Ананас найчастіше з’являється на святковому столі. Його висока вартість не дозволяє насолоджуватися екзотичним смаком дуже часто. Саме тому важливо вибрати найкращий стиглий ананас.

Якщо немає досвіду вибору ананаса, легко помилитися і купити незрілий або підгнилий плід. Кілька корисних порад як вибрати стиглий ананас дає 1000sekretov.net. Обов’язково слід звернути увагу на такі моменти:

  • Бадилля ананаса повинна бути цільною, густий і красивою
  • Зрілий ананас має слабкий приємний аромат
  • Колір плота жовтуватий, але є сорти зеленуватого відтінку
  • Не повинно бути плям, тріщин, пошкоджень на лусочках
  • Соковитий ананас важкий

Листя на верхівці ананаса для покупця не представляють ніякої користі, але саме вона здатна багато чого сказати про стан плода. Можна для перевірки злегка смикнути за один з листочків ананаса. Якщо він легко висмикується, значить, продукт стиглий. Варто відзначити, що іноді листя відриваються з легкістю тому, що ананас почав гнити. Тому одним цим способом ніяк не обійтися.

Листя повинні бути підсохлі і ламкі. У разі якщо бадилля піддатливо гнеться, ананас може виявитися підгнилі. Ананаси часто зберігаються в приміщеннях з дуже високою вологістю, через що вони починають псуватися. І якраз дуже гнучка бадилля розповість про це обізнаному покупцеві.

Стиглий ананас має жовтуватий відтінок, проте деякі сорти навіть після дозрівання зберігають зелений колір. Тому треба звернути увагу на лусочки. Уникайте плодів з тріщинами або тих, які стали зморшкуватими. Між лусочками не повинно бути цвілі. Темних плям на поверхні ананаса також бути не повинно. Потім спробуйте злегка натиснути на ананас. Якщо його лусочки пружні, зовсім небагато піддаються тискові, продукт стиглий. Зовсім тверді лусочки у зелених ананасів, а якщо після натискання вони змінили форму – ананас зіпсований.

На поверхні ананаса знаходяться темні «глазки». Вони повинні бути досить великими, добре розвиненими, але не м’якими. Інакше можна бути впевненим в тому, що продукт незрілий (а в разі м’яких «вічко» – перестиглий).

Вибравши відповідний на вигляд ананас потрібно його понюхати. Сильного солодкого аромату очікувати не слід, запах слабкий, але приємний. У незрілого ананаса практично не буває запаху, а ось готовий до вживання плід добре пахне.

Корисною порадою при виборі стиглого ананаса буде і такий: бажано потримати 2-3 ананаса однакового розміру в руках. Як і при виборі граната, той плід, що легше, виявиться сухуватим, а важкий буде соковитим.

Як видно, способів знайти якісний ананас чимало, і не дарма. Адже плоди зривають ще зеленими і транспортують в такому стані. Товар поступово зріє в дорозі, але при цьому може не встигнути стати солодким і ароматним або, навпаки, стати непридатним для використання. Щоб вибрати ананас, яким можна поласувати, вивчайте його уважно.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій