10 міфів про користь кавовій гущі

Корисних порад як можна використовувати кавову гущу багато. І рослини удобрювати, і від неприємного запаху позбавлятися, і чистити нею і фарбувати. Чи така цінна річ кавова гуща насправді?

На кавовій гущі можна ворожити. Це всім відомо. Але її також можна з користю застосовувати в самих різних ситуаціях. Про це пишуть на багатьох сайтах, господині діляться секретами використання кавовій гущі. А ви пробували перевірити? Чи так це насправді?

Рада 1. Використаний каву – прекрасне добриво для рослин, які люблять кислий грунт.
Кава дійсно має кислу реакцію, містить деякі органічні кислоти. Але вони водорозчинні і при варінні майже повністю переходять в каву. Використана гуща має нейтральний pH і для підкислення грунту не підходить. Набагато простіше купити в квітковому магазині торф і його підсипати для підкислення грунту в горщики з кімнатними рослинами.

Порада 2. Також кавова гуща є хорошим добривом для рослин квітів і для саду, так як вона містить азот і мікроелементи.
Фактично, кавова гуща це органічна речовина, мелені кавові зерна, вона має таку ж цінність як опале листя або обрізки трави. Ось тільки потрібно врахувати, що вона повинна повністю розкластися (перегнити), щоб стати добривом. А на це потрібен час. Сам процес отримання перегною з рослинних залишків біологічно складний, для цього потрібні певні умови і грунтові бактерії.
Для саду і грядок гній корисніше, а для кімнатних квітів можна добриво в пляшечці купити. Крім цього, залишки кави в чашці не повинні містити цукор, фруктові добавки або підсилювачі аромату, від цього в квіткових горщиках мошки заводяться.

Порада 3. Комахи кави не переносять. Розсипавши суху кавову гущу в уподобаних мурахами місцях, можна без праці від них позбутися. Кавова гуща відлякає мух і ос. В саду можна позбутися від равликів.
Пробували – від мурах не допомагає. Від цих комах дуже важко позбутися, особливо, якщо на дачі або в саду вони влаштували мурашник. Мурахи дуже високоорганізовані комахи, вони без праці віднесуть геть від свого мурашника все, що можна переробити і що їм заважає.
По-приводу мух ще цікавіше: вам що, ніколи не доводилося бачити мух влітку в кав’ярні? А навіщо москітні сітки на вікнах, а в дешевих забігайлівках липкі стрічки підвішені? Хіба не досить одного запаху свіжої кави? Якщо свіжу каву не відлякує мух, то кавова гуща майже без запаху тим більше марна.
Равлики можуть переповзти в інше місце, – вони люблять вологу, а кавова гуща швидко висихає.

Рада 4. Використаний каву відучить кота ходити в кут замість туалету. Гущу потрібно змішати з висушеної і розмеленої шкіркою апельсина, насипати цю ароматну суміш в затишному місці, куди кіт унадився гадити, і проблема буде вирішена.
Не так все просто. Про це розповість кожен любитель котячого племені. Всі кішки, як і люди, різні. Про це знають всі, у кого було більше однієї в будинку. Одні люблять їсти м’ясо, інші рибу, а треті – огірки! Моя кішка з розуму сходить від запаху дині, їсть її за милу душу. Вважається, що всі коти від валер’янки стають неадекватними. Ні, деякі абсолютно байдужі.
Ходити в кут замість туалету кіт може почати з тієї причини, що так демонструє свою злість або образу на господарів. І ніяка кавова гуща йому не завадить це зробити!

Рада 5. Кавову гущу можна використовувати в якості шампуню від бліх. Після миття звичайним шампунем корисно обробити шерсть кота або собаки рідкої кавовою гущею. Блохи пропадкт.
Купіть краще шампунь від бліх! Обов’язково допоможе! Як кіт зрадіє, коли йому доведеться вилизувати з вовни залишки кавової гущі! Точно зі злості в кутку напаскудить!

Рада 6. Кава – прекрасний компонент для саше. Досить покласти кавову гущу в мішечку з марлі в шафу з одягом або білизною щоб надовго забезпечити приємний аромат всім вашим речам.
Краще вже насипати трошки свіжозмеленої кави або кави в зернах. Виварена кавова гуща майже не пахне.

Рада 7. Використаний каву хороший помічник у чищенні каміна або печі – перед чищенням потрібно накидати туди мокрою кавовій гущі, щоб попіл не піднімався в повітря.
Навіщо так складно все це робити, якщо можна просто побризкати водою з розпилювача?

Рада 8. За допомогою кавової гущі можна прибрати подряпини з темної дерев’яних меблів або освіжити коричневі сумочки або рукавички.
Кава, як і міцний чай, володіє деякими барвником ефектом. Таке фарбування не надто ефективно, воно швидко стирається. Якщо подряпини або потертості занадто помітні, то краще купити спеціальний барвник, від краще фарбує і довше тримається.

Рада 9. Використана кавова гуща усуває неприємний запах в холодильнику.
Гуща не усуває джерело запаху, вона перебиває його, та й то, на короткий час. Щоб позбутися неприємного запаху в холодильнику потрібно його утримувати в чистоті.

Рада 10. Кавова гуща – прекрасний скраб і маска для тіла. Вона містить безліч цінних речей: вітамінів, ензимів, антиоксидантів, а також добре відлущує омертвілі клітини шкіри.
По-приводу харчування шкіри кавовими залишками – ідея сумнівна. Особливо, якщо на цій шкірі товстий шар відмерлих клітин. Краще вже крем для шкіри купити. А вітаміни – всередину вжити.
Як скраб для шкіри рук – цілком годиться! Рада корисний! Але точно також шкіра стане гладкою і шовковистою, якщо її потерти звичайною харчовою содою, зубною пастою, глиною і багатьма іншими підручними речовинами.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій