8 способів використання чайних пакетиків після приготування чаю

Пакетований чай користується великою популярністю. Немає кращого способу швидко заварити чай на роботі, в поїзді, в вуличному бістро, ніж за допомогою чайного пакетика. Після заварювання більшість з нас просто викидає використані пакетики. Але чи розумно це робити?

Чайний пакетик є маленький прямокутний або пірамідальний мішечок з хімічно нейтрального фільтрувального матеріалу з потрібної дозою чаю всередині. Зазвичай він забезпечений довгою ниткою, за допомогою якої його витягають з чашки після заварювання. Як фільтрувального матеріалу зазвичай застосовують натуральне деревне волокно або термопластікових волокно. Такий матеріал добре пропускає воду, не розчиняється, не впливає на смак чаю, не вступає в хімічні реакції з іншими компонентами чаю і не виділяє ніяких шкідливих речовин.

І тут, цілком природно, виникає питання, а чи не занадто марнотратно викидати такий продукт сучасних технологій після однократного використання? Крім того, чай, нехай навіть випитого, це натуральне рослинна сировина, що володіє певними корисними властивостями. Чи правильно ми чинимо, відправляючи чайний пакетик зі своєї чашки прямо у відро для сміття?

Але, що ж з ним можна зробити, крім повторного заварювання слабкого чаю? Виявляється багато чого! Їх можна використовувати:

  • Для зняття набряклості вік і мішків під очима . Давно відомо, що чайна заварка володіє багатьма корисними властивостями. Вона тонізує шкіру, заспокоює свербіж і знімає роздратування. Чаєм в старовину промивали очі при різних інфекціях і запальних захворюваннях. Дуже просто взяти два свежеіспользованних пакетика, покласти їх на повіки і просто полежати п’ять-десять хвилин розслабившись. Ефект вас здивує!
  • Як лікувальний засіб для ніг . Потертості, мозолі, ороговілі шкіра на пальцях ніг прекрасно усувається за допомогою використаного чайного пакетика. Заварюючи чай в спокійній домашній обстановці після робочого дня візьміть ще теплий пакетик і прикріпіть його за допомогою нитки до проблемного пальцю. Потримайте його деякий час і відчуєте благотворну дію чаю на шкіру. Ще ефективніше, якщо змастити попередньо шкіру соком алое або нанести краплю рідкого меду.
  • Як миючий і засіб для чищення . Всім офісним працівникам знайома картина: чай випили, чашку обполоскали, а на чашці коричневі розводи залишилися. Потрібна мочалка, сода або порошок щоб відмити до блиску. Всі ці засоби прекрасно замінить використаний чайний пакетик! Не викидайте його відразу, покладіть на блюдце, а потім протріть чашку пакетиком – вона буде сяяти чистотою!
  • Як основу для ароматизатора . Фільтрувальний матеріал не володіє власним запахом, але добре утримує природний аромат чаю, зберігаючи його довгий час. Випитим чай втрачає свій природний аромат практично повністю, але якщо капнути на використаний і висушений пакетик 1-2 краплі улюблених ефірних масел, то вийде прекрасний сухий ароматизатор. Його можна використовувати в туалеті або повісити за нитку в шафу для взуття. Чайний пакетик ще дуже довго буде приємно пахнути.
  • Як нейтралізатор неприємного запаху в холодильнику . Всім відомо, що відкрита пачка навіть найдешевшого чаю прекрасно поглинає запахи в холодильнику. Смажена риба або котлети, часник або салат з цибулею виділяють свій запах і просочують їм інші продукти. Упакувати їх в щільно закриті контейнери вдається не завжди, тому проблема небажаної “ароматизації” існує. Використані чайні пакетики відмінно підходять для позбавлення від неприємного запаху в холодильнику. Перевага цього способу в тому, що завжди можна тримати там кілька пакетиків, регулярно замінюючи їх на свіжі після кожного чаювання.
  • Для видалення жиру з посуду . Цей спосіб теж придумали офісні працівники. Брудна тарілка після обіду не відмивається в холодній воді, якщо немає спеціального жиророзчинні засоби. Але зняти жир чайним пакетиком перед тим, як викинути його, простіше простого! Чистий і екологічний спосіб, корисно запам’ятати!
  • Для захисту кімнатних рослин . Чайна заварка корисна для домашніх квітів. Випитого і висушений чай з пакетиків часто додають в квіткові горщики. Він добре розпушує грунт, дозволяючи коріння дихати і позбавляючи рослини від надлишку води при неправильному поливі. Самі використані чайні пакетики квітникарі використовують замість дренажу в горщиках, коли під рукою немає традиційних черепків. Якщо укласти в один-два шари пакетики на дно горщика, то грунт не висипається через отвори, а зайва вода вільно витікає.
  • Для вирощування розсади . Торф’яні таблетки для посіву насіння коштують не дорого, але чайні пакетики після заварювання чаю не варті ні копійки. Верхівку пакетика з ниткою зрізають, в пакетик засипають ложку землі (заварку зазвичай не викидають) і висівають 1-2 насінини. Всі пакетики треба встановити в будь-яку ємність з невисокими бортиками. У проміжки між пакетиками теж бажано присипати землю, щоб в майбутньому волога з пакетиків випаровувалася менше. Поливати розсаду зручно, волога розподіляється рівномірно по всьому пакетиках завдяки їх проникності. В результаті у кожної рослини коріння не переплітаються з іншими, при пересадці не ушкоджуються, а сам пакетик легко розривається корінням, коли рослина набирає силу.

Спробуйте використовувати пакетики для простого рішення деяких проблем, можливо у вас виникнуть нові корисні ідеї.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій