Братики-кролики: трохи про їхній зміст в квартирі

Як відомо, кролик – це не тільки цінне хутро. Це ще і домашній вихованець, який сьогодні обживає квартири поряд з кішками і собаками. Кажуть, при правильному догляді кролики здатні жити до 12 років. Тільки як забезпечити йому належний догляд, щоб життя в стінах будинку була в радість, а не мукою? Сьогодні познайомимося з деякими нюансами змісту декоративних пухнастих грудочок в будинку. • Де жити будемо?
Апартаментами кролика є клітина середнім розміром 1 м * 1 м. Зрозуміло, тварина може розгулювати і по квартирі, але більшу частину часу буде перебувати за гратами. У клітці мається на увазі наявність лотка, поїлки, годівниці, будиночка для відпочинку. Піддон краще вибирати пластиковий, а не гратчастий. Посуд, поїлку, ясла для сіна слід надійно закріплювати, інакше вони швидко перетворяться в об’єкти для ігор.

• Куди поставити клітку
Тендітна нервова система звіряток не виносить шуму, екрану телевізора і комп’ютера, сусідства з іншими домашніми тваринами. Кухня, коридори, передпокій – не найкращі місця «прописки» для кролика. Поряд зі спекою вихованці не виносять протягів. Найкомфортніша температура для них – не більше 20 градусів, а місце повинне бути тихим, світлим і спокійним.

• Чистота – запорука здоров’я

Декоративні кролики – великі чистюлі, тому наповнювач в лотку не забувайте міняти 2-3 рази в тиждень. Щодня проводите поверхневу чистку: приберіть розкришене сіно, зайву шерсть, помийте поїлку. Генеральне прибирання варто проводити раз в 7-10 днів. Вона має на увазі миття клітини дезинфікуючим засобом, наприклад, делеголем. Якщо нехтувати чистотою, вихованець може захворіти.

• Прогулянки по квартирі
Щоб улюбленець змінив обстановку, його можна випускати гуляти по квартирі хвилин на 20. До того ж рух корисно для фізичного і психічного здоров’я вихованця. Однак для початку заховайте всі дроти, на дерев’яні меблі надіньте чохли, не підпускайте звірка до шпалер. У кролика в крові гризти все, що попадеться на шляху. Зачиніть вікна та двері, приберіть банки з «хімією» і отруйні квіти. Краще не спускати очей з тваринного, тому що він так і норовить знайти пригоди.

• Кролячий «салон краси»
Щоб вихованець добре себе почував і був бадьорим, регулярно приділяйте увагу догляду за самим тваринам. Потрібно регулярно обкусивать кігтики спеціальними щипцями (раз на місяць), показувати тварину ветеринару, мити йому лапки після прогулянок на вулиці, купати звірка зі спеціальними шампунями, не допускаючи попадання води у вуха і на морду. Останній пункт не обов’язковий, виконується за потребою: поспостерігайте за своїм звіром, але, як правило, кролики дуже цього не люблять.

• Що можна їсти кроликам?
Основний раціон ушастика – комбікорм, сіно, гілки, чиста вода, мінеральні камінці. Якщо комбікорму потрібно давати два рази в день по 1-2 столових ложки, то сіно має бути присутнім в клітці постійно і в надлишку. Для сточування зубів пригощайте кролика тополиним, осиковими, дубовими, яблуневими гілочками. Хочете запропонувати йому що-небудь смачненьке? Це можуть бути маленькі шматочки фруктів, овочів, трохи родзинок, білий сухар, трави (влітку).

• Чим не можна годувати кролика?
Раціон кроликів досить обмежений, в ньому є безліч заборон. Так, не можна годувати ушастика мокрою травою (спочатку її потрібно помити і підсушити), молочними продуктами, м’ясом, бобовими, кімнатними рослинами, цитрусовими, цибулею і часником, капустою, буряком, картоплею, печивом і хлібом, горіхами, шоколадом, соєю. Також не можна давати тварині солоне, жирне або гостре.

• Каструвати (стерилізувати) чи ні?
Ветеринари рекомендують: оптимальний вік для проведення подібних операцій – півроку з моменту народження. Якщо розведення кроликів не входить у ваші плани, краще провести хірургічну операцію. Тим більше що анестезія останнього покоління безпечна, а сама процедура нескладна. Статевозрілі тварини без втручань більш агресивні, виявляють зайву активність, мітять територію і ходять в туалет, куди захочуть.

• Не забудемо про щеплення
В силу особливостей організму кролики дуже схильні до різних інфекційних захворювань. Графік щеплень і дотримання його дозволять тварині довше перебувати пліч-о-пліч з вами. Перше щеплення від ВГБК (вірусне геморрагическое захворювання) слід зробити вже в 6 тижнів і повторювати кожні півроку. Вкрай бажано 3-4 рази в рік давати кроликам глистогінні препарати, навіть якщо тварина не покидає межі вашої квартири.

Коли вирішите придбати кролика, не забувайте – це не іграшка, а повноправний член сім’ї. Причому за ступенем догляду за ним кролик більше схожий на дитину, ніж на дорослого. Тому не забувайте дарувати звірку свою увагу, турботу, а у відповідь отримаєте величезну порцію любові і відданості.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій