COMEBACK IS REAL Возвращение реально

Йтиметься про повернення. Багато разів у житті ми падали в ситуації дежавю. Починаючи від найпростіших (щоденне повернення додому) до найтрагічніших і складних (повернення до життя після травми, в сім’ю після розлучення, до улюбленого заняття після довгої перерви і т.д.) Нам дуже часто доводиться все починати спочатку. Все повертається на круги своя. І ми лякаємося цього, сердимося, нервуємо, розуміючи, що вже колись все це проходили. Все, та не все. Потрапляючи в ситуації повернення, здавалося б, в ті ж умови, люди чомусь думають, що роблять крок назад, ніби потрапляють в минуле. Насправді, це новий етап розвитку. І в ньому, хочете ви того чи ні, вже все по-іншому. Не можна увійти двічі в одну і ту ж річку. Все змінилось. Погода, обставини, люди. І перш за все, змінилися ви самі.

Використовуйте цей шанс, щоб рушити далі від платформи того, що ви вже досягли. Тільки не повторювати себе! Хоч щось, але обов’язково повинно бути іншим. Творіть і вигадуйте там, куди ви повернулися, тому що це єдиний спосіб вийти із замкнутого кола і відправитися подорожувати далі. Якщо ви будете, як дятли, довбати одне і те ж дерево, воно перетворитися на труху. І вам ніде буде добувати корм (інтерес, враження, стимули) для життя. Якщо ви будете дивитися на свої повернення як на ступені розвитку і витягати з них уроки, вони стануть природною частиною вашого життя, яка є, за великим рахунком, безперервним поверненням до самого себе. Повернення до самого себе

Як це зрозуміти? Дуже просто. Коли людина народжується, він знає про світ і про себе набагато більше, ніж після того, як навчиться жити серед людей. Таке твердження здається парадоксальним. Але мова йде не про суму знань, типу таблиці множення і закону Ома. Мова про внутрішній стан гармонії з навколишнім світом, коли ти ще такий близький з ним, що вважаєш себе його природним продовженням або невід’ємною частиною. Ти відчуваєш його, розумієш, чуєш, як і самого себе, свої внутрішні почуття, потреби, бажання. Ти потрапляєш у світ з відкритими очима. Але як не дивно, пізніше закривши їх. Затикаєш вуха, одвертаєшся від світу і від себе в ньому, придумуючи зручну захисну маску, з якої безпечніше існувати. Так відбувається з кожним з нас, коли ми засвоюємо закони гуртожитку, вбираємо правила поведінки, емпірично виробляємо тактику і стратегію, щоб вижити, досягти успіху, не бути гірше інших.

Соціум пригнічує в людині індивідуальність. Індивідуум поступово забуває, яким він був. Яким він є насправді. Що любить? Про що мріє? Чого хоче?

Повернення в свою автентичність часом виявляється хворобливим і довгим процесом, тому що ми весь час тільки те й робимо, що вбиваємо в собі дитину. Повернути собі безпосередність сприйняття, спонтанність реакцій, здатність дивитися на світ відкритими очима виявляється для багатьох з нас непосильним завданням. Адже геть забули, які ж ми є насправді. Ми так часто робили не те, що хочемо, а те, до чого нас привчали, що забули, що ж нам потрібно насправді.

Зате тепер ми у всеозброєнні і навчилися захищатися. При цьому безнадійно втратили себе.

Бути собою в цьому жорстокому світі – недозволена розкіш, особливо, якщо ти не схожий на інших. Лише поодинокі люди розуміють, що це ще й ні з чим незрівняне задоволення. Та свобода, про яку багатьом з нас залишається тільки мріяти. Особливо тим, кому завжди здається, що він народився не в той час, не в тих батьків, не в тій країні, обрав не ту професію, яка не того чоловіка (дружину) і т.д.

Так ось, будь ПОВЕРНЕННЯ допомагає зрозуміти самого себе. Якщо ми часто повертаємося в одні і ті ж місця і ситуації – це вірний сигнал про те, що ми чогось ще не зрозуміли про себе і в світі, не зробили, не реалізували себе в повній мірі.

Повернення – це не тільки друга спроба чогось досягти, це завжди урок про те, що ми робимо не так і що ще потрібно зробити. Чому нам попадаються схожі партнери, співробітники, перехожі? Мені здається, не тільки для того, щоб влаштувати дежавю. Але і показати – ми не до кінця програли якусь кармічну лінію долі. Чи не засвоїли, не зрозуміли на практиці прояв закону причин і наслідків. • Вважаючи себе найрозумнішими і непогрішимими , ми ходимо по полю, всипаному граблями, і безперервно на них наступаємо. Але, як тільки визнаємо, що далекі від досконалості і робимо помилки, кількість цих помилок стрімко зменшується. Це означає, що ми засвоїли урок і можемо йти далі. • Деякі люди хочуть перехитрити всіх і вся. Вони навмисне біжать від повернень і повторень: шукають різні шляхи, партнерів, ситуації, роботу, переїжджають з місця на місце, змінюють громадянство і ритми життя . Це те ж рух по колу, тільки серед вічно мінливих декорацій.Самообман. Свого роду топтання на місці. Коли-небудь все незмінно повертається на круги своя. Це неминуче. І вони теж повернуться до того, з чого почали, тому, що тікаючи від самого себе, ти лише затягуєш час уроку.

Чим би ти не займався, в яку б країну не відлітав, якими б інноваційними ідеями не засмічувати свій мозок, ти приречений на самого себе. Від себе не заїдеш! І єдиний маршрут, який неможливо змінити і яким доведеться слідувати, – це шлях до самого себе від народження до смерті. Ти прийшов невідомо звідки і повернешся туди ж. Можливо, в якусь іншу точку простору і часу, але, по суті, туди ж, в невідомість. Якщо прийняти цю невідомість за константу, то ми приречені на повернення в точку, з якої все починається. Не випадково, напевно, наша планета має форму кулі. Наше життя – це кругосвітню подорож навколо самого себе.

А якщо скорегувати напрямок?

А що, якщо вирушити в глибину? Нам дано певний період часу, за який ми можемо здійснити свою подорож. Але ми чомусь вперто йдемо по колу, замість того, щоб рухатися всередину або за межі. • Рухаючись по колу , ми прирікаємо себе на осягнення поверхні. Це, звичайно, цікаво. Нам здається, що десь там, за океаном і за гірським хребтом все влаштовано по-іншому, ми з подивом вивчаємо чужі звичаї і нові землі, нові відносини і нових людей. І тільки обійшовши всю земну кулю, розуміємо, що ніякої різниці немає, всі люди однакові, а міста відрізняються лише кількістю смогу і віком споруд.

• Рухаючись всередину , ми пізнаємо себе. А так як кожен з нас є частиною Всесвіту, ми одночасно пізнаємо і Всесвіт.

АЛЕ є диваки, яких не задовольняє топтання на місці, вони вміють відриватися від землі і від власної глибини і парити десь над усім, що лежить на поверхні свідомості. Вони йдуть в невідомість , туди, звідки ми всі прийшли і куди ми, в кінцевому підсумку, ми підем. Як їм це вдається, я не знаю, мені хотілося б теж вирушити в це нескінченне і захоплюючу подорож серед зірок, галактик і інших світів, незбагненних і незрозумілих. У невідомість. У те, що не можна передбачити, спрогнозувати, прорахувати, що ще нікому невідомо. Власне кажучи, цей шлях відкритий кожному з нас, якщо ми зрозуміємо, що все навколо нас влаштовано як вічне повернення в непередбачуваність.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій