Асексуали, грейсексуали, літромантікі

Гадаєте, що існують лише три основних види сексуальної орієнтації – гомо, гетеро і «бі»? Насправді їх набагато більше! – Стверджує видання The Huffington Post, вивчивши сайти для тих, хто намагається ідентифікувати свої інтимні переваги. Ось деякі типи, про які ви, можливо, ніколи не чули раніше або чули всього пару разів.

Асексуали

Це люди, які взагалі не відчувають сексуального потягу. Вони можуть оцінити фізичну привабливість людини, але при цьому не відчувають ніякого бажання зайнятися з ним сексом, якого б статі він не був. Асексуали створюють свої спільноти, наприклад, Asexuality.org. Іноді вони вступають у відносини, починають жити з кимось або навіть укладають з ним шлюб, але при цьому інтиму з партнером у них немає. Найчастіше асексуали створюють пари один з одним. Вони задовольняються емоційними зв’язками, дружбою і спілкуванням за інтересами, без фізичної складової.

Аромантікі

Повна протилежність асексуалам. Відносини поза сексу їх взагалі не цікавлять. Їм не потрібна любов або хоча б емоційна близькість, щоб вступити з кимось в сексуальний зв’язок. Відносини можуть вийти цілком вдалими, якщо аромантік зустрічає такого ж, як він. Але часто аромантікі взагалі не здатні на стійку прихильність і просто перебирають випадкових партнерів для інтимних зустрічей.

грейсексуали

Вони можуть бути будь-якої сексуальної орієнтації, але у них є також і риси асексуалів. Справа в тому, що ці диваки здатні відчувати статевий потяг тільки в певних обставинах або до певного типу особистостей. Наприклад, під час поїздки в автомобілі на великій швидкості або до повних брюнеткам з волохатими ногами … В інших же ситуаціях вони абсолютно байдужі до потенційних партнерів.

Демисексуали

Вони можуть займатися сексом тільки, якщо відчувають тісний емоційний зв’язок з партнером. Вони обов’язково повинні бачити в ньому «споріднену душу». І це може не залежати ні від статі, ні від віку, ні від інших характеристик.

Demiromantiki

Інтерес з їх боку буває виключно платонічним і тільки до тих, хто викликає у них певні емоції, причому не обов’язково пов’язані з еротичними переживаннями. Припустимо, вони можуть відчути платонічне потяг до того, хто викликав у них жалість або захоплення.

Литромантики

Вони схильні до романтичної любові, але як тільки об’єкт спробує відповісти їм взаємністю, збігають. Відповідних почуттів вони просто бояться, реальні відносини їм не потрібні. Або вони заводять їх з тими, хто не викликає у них романтичної прихильності. Така людина цілком може бути одружений на одній жінці, з якою його пов’язують виключно побутові та сексуальні відносини, і в той же час співати дифірамби інший, з якої ніяких відносин немає.

Pansekswalı

Їх можуть залучати люди будь-якої статі і навіть трансгендери. Пансексуала цікавлять перш за все особисті якості потенційного статевого партнера і емоції, які він отримує від спілкування з ним. Для них важливі моральні критерії, життєві принципи, світогляд, смаки, захоплення, рівень інтелекту … Одним словом, пансексуалісти прагнуть до того, щоб партнер був їм духовно близький і мав з ними спільні інтереси, а статева приналежність – справа десята … Духовна спільність з людиною є для них головним приводом, щоб вступити в сексуальні відносини.

Poliseksualy

Вони схожі на пансексуалов, але більш вибагливі. Так, вони можуть абсолютно не цікавитися інтерсексуалів (тими, хто ще не визначився до кінця зі своїм сексуальним самоідентифікацією), але, скажімо, відповісти взаємністю трансгендерів.

Panromantiki

Їх можуть залучати люди будь-якої статі і сексуальної орієнтації, але виключно в романтично-платонічному ключі. Вони можуть робити компліменти і дарувати квіти об’єкту свого потягу, однак рішуче відмовляться від інтимного зближення: воно їх просто лякає.

Сколіосексуали

У сексуальному плані їх залучають тільки трансгендери – люди, які не ідентифікують себе з підлогою, даними їм від природи, або навіть фізично поміняли підлогу. Звичайні чоловіки і жінки, незважаючи на їх сексуальну орієнтацію, не викликають у них потягу.

Sapïosekswalı

Самий дивний вигляд сексуальної орієнтації. Це ті, кого в буквальному сенсі слова збуджують інтелектуальні здібності. Серед сапіосексуалов більше жінок, ніж чоловіків.

Для сапіосексуалов інтелектуальні бесіди є частиною відносин. Вони обожнюють філософські диспути зі своїми сексуальними партнерами. При цьому у жінок-сапіосексуалок викликають особливе бажання не просто чоловіки, здатні підтримати інтелектуальну бесіду, а чоловіки, здатні змінити їх власну точку зору.

Як бачите, різновидів секс-орієнтації на ділі існує куди більше, ніж передбачалося раніше. Втім, людина – істота непростий, і чи варто дивуватися, що наші відносини з іншими людьми, в тому числі і сексуальні, такі складні?

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій