Чому вранці з’являється неприємний запах з рота?

Ви ретельно чистили зуби, полоскали рот, використовували зубочистку і зубну нитку, а вранці все одно в роті з’являється неприємний запах? Причина не в поганому догляді за зубами, а в бактеріях, які вважають за краще вологу, теплу середу нашого рота.

Розмножуються мікроби, які виробляють смердючі сполуки, є головними винуватцями поганого запаху, з яким, на жаль, нічого не можна вдіяти.

Найкраще – це час пробудження відразу почистити зуби. Зубна паста і ополіскувач, які містять такі інгредієнти як ксиліт, триклозан і ефірні масла, створюють несприятливе середовище для бактерій. Але вплив цих інгредієнтів недовговічне. Через якийсь час, всі ці речовини змиваються, і бактерії знову починають розмножуватися.

Чому ж ситуація погіршується ночами? Вся справа в тому, що вночі значно знижується вироблення слини і та рідина, яка змиває ці бактерії, присутній в дуже малій кількості. В результаті, протягом багатьох годин “пахуча” концентрація зростає і створює неприємний запах.

При цьому мова йде не про кількох погано тхнуло з’єднаннях, а про безліч типів, які колонізують різні області рота. Вчені підрахували, що в нашому роті більше бактерій, ніж людей на Землі. Розкладання мікробів призводить до неприємного запаху з рота.

Деякі амінокислоти, якими харчуються бактерії, містять сірку, яка сприяє поганого запаху. Крім того, компонентами смердючого дихання є: кадаверин (запах трупа), сірководень (запах тухлих яєць), ізовалеріанової кислота (запах спітнілих ступень), метилмеркаптан (запах екскрементів), путресцин (запах гниючого м’яса) і тріметіламін (запах риби, що розкладається). Можна сказати, що у нас в роті збираються найгірші запахи, які можна собі уявити.

Чому ж у деяких людей неприємний запах дуже сильний, а у інших – ледве відчутний? У молодих, здорових людей з сильним імунітетом бактеріям важче вижити на слизовій оболонці рота. У людей ослаблених, хворих, які не стежать за чистотою ротової порожнини – запах сильніше. Часто поганий запах з рота дитини служить для уважною мами першою ознакою хвороби, що насувається.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій