Ці розпусні римляни …

Стародавній Рим часто асоціюється для нас з сексуальною розбещеністю – згадаймо хоча б таких історичних особистостей, як Калігула і Мессаліна, чиї імена стали загальними. Але не перебільшують популярні джерела? Давайте розберемося…

сексуальний регламент

Насправді сексуальне життя древніх римлян регламентувалася законами. Але надто вже вони відрізнялися від середньовічних правил, які представляли собою суцільні заборони і обмеження.

Так, жінка мала право отримувати задоволення від занять любов’ю (зрозуміло, що сексом їх тоді не називали). Саме з тих часів до нас дійшли такі поняття, як коїтус, мастурбація, кунілінгус, фелляция …

Мав велике значення соціальний статус римлянина. Наприклад, існували раби і рабині, які служили виключно для сексуальних утіх. Крім того, жінка вищого стану могла мати коханця, а чоловік, як правило, заводив коханок нижчого стану або звертався до повій. Мати коханок свого соціального кола давньоримським патриціям заборонялося: поява незаконнонароджених дітей від таких зв’язків було спричинити проблеми зі спадщиною. Діти, народжені плебейка від патриціїв, права на спадок отримати не могли.

Повії і куртизанки

З військових походів полководці Римської імперії привозили рабинь, які найчастіше потрапляли в будинки розпусти. Серед них переважали блондинки і рудоволосі з Німеччини і Галії. Це змусило владу Риму видати закон, за яким усі «жриці кохання» зобов’язані були фарбувати волосся або в світлий, або в рудий колір. Таким чином, можна було відрізнити їх від «порядних» жінок: корінні римлянки були здебільшого чорнява.

Проституція в Стародавньому Римі набула колосальний розмах. Представниці найдавнішої професії зустрічалися всюди – на заїжджих дворах, на кладовищах, в театрах, храмах, але в першу чергу в лазнях – термах, які користувалися у римлян великою популярністю, в тому числі і з-за доступності платного кохання. Старих поношених розпусти, що брали за свої послуги наймізернішу плату, називали Diobolares … Були також Alicariae, або «булочниці». Вони як би працювали в булочних, продаючи coliphia і siligines – коржі, випечені з крупитчатая борошна без солі і дріжджів. Коржі ці мали форму чоловічих і жіночих статевих органів і призначалися для приношень Венері, Приапу і іншим божествам, пов’язаним з інтимним життям … Були Nani – маленькі дівчатка, які починали займатися своїм ремеслом з шестирічного віку …

Значну роль в римському суспільстві грали куртизанки – bonae meretrices. Їх ні в якому разі не можна було порівнювати зі звичайними повіями. Куртизанки самі вибирали собі коханців – як правило, чоловіків з високим становищем у суспільстві, вони були одягнені за останньою модою, мали слуг, багатий будинок, брали активну участь в культурному і громадському житті і нерідко впливали навіть на політиків. Недарма пізніше їх стали називати «дамами півсвіту». Вони іноді мало чим відрізнялися за виглядом і поведінкою від аристократок, але досвідчене око все ж міг вихопити відмінності і розпізнати, що собою являє «світська дама». Куртизанки мали певну вагу в суспільстві, але до них все ж ставилися не так, як до «порядною» жінкам, так як їх любов можна було купити, нехай і за великі гроші або зв’язку.

відсутність заборон

До гомосексуалізму в Древньому Римі ставилися цілком лояльно. На жінок в цьому плані майже не звертали уваги, і патриціанки часто віддавалися лесбійських утіх зі своїми подругами і рабинями. Чоловікам теж дозволялося займатися любов’ю із собі подібними, але якщо ставало відомим, що який-небудь римлянин грав пасивну роль у відносинах з партнером з нижчого стану, його обмежували в цивільних правах. Наприклад, він не міг брати участь у виборах або представляти свої інтереси в суді. Пасивний гомосексуалізм взагалі порицался.

Те ж саме було і з оральним сексом. Представники вищого стану могли мати партнерів, які доставляють їм оральні ласки, але самі нікому цих ласк дарувати не могли – за цим слідували загальний осуд і поразки в правах.

У театрах між уявленнями влаштовували сеанси, під час яких актори здійснювали, як сказали б у наш час, «дії сексуального характеру» в найрізноманітніших позах. Ці шоу були вельми популярні.

Блиск і злидні оргій

А як було із знаменитими римськими оргіями? Вони дійсно мали місце, але лише в певний період давньоримської історії. Так, за імператора Нерона практикувалися так звані вакханалії, в ході яких учасники практикували всі види плотських утіх – від садизму до вуайєризму, не кажучи вже про одностатевого кохання і педофілії. Поширене було скотолозтво з різними тваринами, причому останніх спеціально навчали злягання з людьми.

Часом оргія починалася з малого – невеликої купки учасників, що вдавалися до інтимним розвагам, а потім переростала в масштабну, куди залучалося все більше людей … Калігула і його племінник Нерон, як відомо, були любителями інцесту з матерями і сестрами, а третя дружина імператора Клавдія Валерія Мессаліна відвідувала лупанарій і одного разу зуміла перемогти в змаганні відому повію Сциллу, за добу віддавшись любові з 50 чоловіками …

І все ж в 186 році нашої ери масові оргії були заборонені. Деякі експерти вважають, що занепад Риму почався саме з воцаріння сексуальної вседозволеності. Мабуть, повна відсутність інтимних табу все ж не йде на користь суспільству …

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій