Імунітет залежить від кишечника

Імунітет людини залежить від стану його кишечника. У здоровому організмі підтримується баланс мікрофлори, яка виконує функцію захисту від вторгнення вірусів і хвороботворних бактерій.

Дослівно “імунітет” перекладається з латинської як несприйнятливість до хвороб. Але це не тільки захист від інфекційних захворювань, а й від власних пошкоджених клітин організму.

Людина і навколишнє середовище – це єдина екологічна система, яка перебуває в стані біологічної рівноваги. Баланс мікроорганізмів в кишечнику людини, на його шкірі і слизових оболонках, підтримується постійним і виконує безліч функцій.

З позицій сучасної науки нормальну мікрофлору кишечника можна розглядати як сукупність мікроорганізмів, постійно заселяють травний тракт і захищають його від патогенних бактерій. Вони надають бактерицидну і бактеріостатичну дію, забезпечують антиінфекційних захист і роботу імунної системи.

За умови нормального фізіологічного стану, що населяють шлунково-кишковий тракт людини мікроорганізми виконують різні життєво важливі функції, в тому числі забезпечують процеси травлення і всмоктування їжі, рухову роботу кишечника, синтез вітамінів, ферментів, амінокислот.

Мікрофлора людини налічує понад 500 видів мікроорганізмів. Вся ця система перебуває у відносній рівновазі. Мікроорганізми знаходяться в постійній взаємодії один з одним. Популяції мікробів покривають слизові оболонки кишечника, вони відкидають чужинців, які не належать до їх спільноти. Вони споживають ті поживні речовини, якими могли б скористатися потрапили в організм шкідливі бактерії. Під впливом нормальної флори кишечника посилюється активність макрофагів, моноцитів і гранулоцитів, що захищають організм.

Мікроорганізми людини виробляють ензими, вітаміни, гормони, антибіотичні природні речовини, беруть участь в процесах переробки вуглеводів, жирів і протеїнів, забезпечуючи організм людини енергією. Тому дуже важливо зберігати мікрофлору в порядку: чи не труїти антибіотиками, алкоголем і недоброякісними продуктами харчування.

Сьогодні рекламується величезна кількість “чудо-продуктів” з дуже “корисними” бактеріями. Виробники переконують, що ці “супер-продукти” допоможуть відновити природну мікрофлору кишечника, що не повідомляючи при цьому, що власна флора організму буде боротися з ними, як з ворогами.

Відрегулювати все взаємини сотень видів організмів за допомогою “пігулки” неможливо. Максимум з того, що ми можемо зробити, – це постаратися створити “комфортні умови” власним кишкових бактерій, щоб вони самі підтримували свою чисельність і активно працювали.

Дуже важливо регулярно і різноманітно харчуватися, уникати запорів, рухатися і пити багато рідини. Тоді кишечник буде справлятися зі своїми функціями в повній мірі і здоров’я організму буде забезпечено.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій