Йога для початківців: 7 популярних технік

Йога – це стиль життя, що допомагає досягти просвітлення і привести в порядок душу і тіло. Це особлива філософія і інструмент самопізнання. Якщо ви хочете жити в гармонії з собою, світом і природою, займайтеся йогою! А ми підкажемо, яка з духовних практик підходить саме вам. Позитивний вплив йоги людина може відчути вже після двох місяців занять. Здається, немає жодної сфери життя, якої б не торкнулася благотворний ефект цієї відомої практики. Але, як і в будь-якому іншому справі, тут важлива система. Домогтися повного розслаблення тіла і знайти духовне спокій неможливо, якщо заняття проходять рідко і нерегулярно.

До кожного заняття слід готуватися. Дуже важливо насолоджуватися кожним рухом, відчувати його, буквально розчинятися в ньому. Від вашого емоційного сприйняття залежить багато. Робіть вправи плавно і вдумливо. Неспішно і з задоволенням. І тоді ви зможете розраховувати на корисні бонуси. Серед них – суттєве підвищення імунітету, зниження ризику виникнення хвороб серця, профілактика болю в спині і зміцнення хребта. Що стосується духовного стану, ви станете більш спокійними і стресостійкими, впевненими в собі і своїх силах.

Чи готові почати? Тоді виберіть для занять один з найвідоміших видів йоги!

1. Йога Айенгара

Це стиль, який ідеально підходить початківцям. Всі вправи виконуються в повільному ритмі, часто використовуються різні опори: стільці, ремені, блоки. Це дуже добре, якщо ваша фізична підготовка залишає бажати кращого. У порівнянні з іншими видами йоги вправи тут робляться довше, завдяки цьому ви легко освоїте цю техніку і придбаєте досконалі форми. Неймовірна гнучкість і витривалість – це те, що стане вам нагородою за старання.

2. Виньяса флоу йога

Прекрасний танець душі і тіла – так називають цей вид йоги інструктори. Він цікавий тим, що всі вправи виконуються в досить швидкому темпі і зв’язуються між собою за допомогою дихання. Створення послідовності вправ – це приємний творчий процес. Яка вправа буде наступним, залежить від вашого самопочуття, рівня підготовки та навіть цілей занять йогою. Під час практики вся увага приділяється диханню і відчуттям вашого тіла. Буде цікаво і не нудно!

3. Хатха-йога

Відмінний старт для новачків, знання у яких про йогу дуже поверхові. Сьогодні це найпопулярніший і затребуваний стиль. Все тому, що зайнятися їм можна в будь-якому віці, якщо немає протипоказань по здоров’ю. Принципи хатха-йоги будуються на чіткому виконанні фізичних і дихальних вправ. Правильне повторення асан і пранаями звільнить тіло від затискачів, подарує умиротворення і ясність думок. Інструктори обіцяють, що після декількох місяців занять ви зможете не тільки поліпшити свою форму, але і навчитеся справлятися зі стресами і навіть схуднете.

4. Мантра-йога

Вабить філософія йоги і хочеться знайти душевну рівновагу, але лякають складні кульбіти і піруети? Що ж, ви цілком можете обійтися без них. Мантра-йога – це особливий вид занять, який заснований на співі мантр. Ця перевірена століттями практика довела, що мантри надають глибоке вплив на організм людини. Особливе поєднання звуків здатне вилікувати і душу, і тіло. Головне намагатися дотримуватися ритм і вибрати правильну інтонацію. І тоді все вийде!

5. Бикрам йога

Дуже цікавий напрямок для теплолюбних жінок. Заняття проводяться в приміщенні з температурою повітря 37-42 градуси за Цельсієм і вологості 40%. При виконанні асан вам доведеться попотіти, зате ви знайдете виняткову гнучкість і повністю очистіть свій організм від шлаків і токсинів. Але не тільки! Скрупульозність і старання під час цієї практики дозволить вам істотно зменшити вагу і оздоровити організм в цілому.

Кожне заняття триває 1,5-2 години, за цей час ви повторите 26 асан і дві пранаями. Дуже важливо під час пізнання Бікрам йоги випивати в день велику кількість чистої води. Для інструкторів з йоги це як мінімум 3 літри, але ви можете почати з меншого обсягу. Зверніть увагу: перед початком занять Бікрам йогою консультація лікаря обов’язкова!

6. Крипалу йога

Ця чудова практика спрямована на духовне перетворення людини і фізичне зцілення. Перше заняття з досвідченим інструктором чимось нагадує консультацію у психолога. Ви розповідаєте про те, що вас турбує і непокоїть, а ваш учитель складає індивідуальну для вас програму. Вона і покликана опрацювати всі ваші страхи і проблеми, усунути наявні затискачі і комплекси. Результативність Кріпалу йоги неймовірна: ви навчитеся з легкістю справлятися з будь-якими труднощами, відпускати зі свого життя неприємні думки і спогади.

7. Кундалини йога

Цей вид називають королевою йоги, і довгий час їм могли займатися лише обрані, наближені до індійського гуру. Існує думка, що як тільки ви освоїте кундаліні-йогу, ви отримаєте ключ до вічної молодості. Все тому, що ці заняття пробуджують у людині необмежену енергію, приховану в найнижчій з чакр тіла людини. Шлях послідовника кундаліні складний і тернистий, вам освоїти доведеться багато: медитації, спів мантр, асани і пранаяму. Обов’язковою умовою до початку занять є просто залізна самодисципліна і невгамовне бажання пізнати себе.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій