Не нашкодь хребту! ТОП – 7 асан, які треба виконувати обережно

Хтось займається йогою з учителем, відвідує спеціальні заняття, а хтось включає відео-ролики і виконує асани будинку. У будь-якому випадку, головне, щоб, так би мовити «ваші бажання збігалися з вашими можливостями». Тому, що виконуючи, здавалося б, найпростіше вправу, можна неправильними діями травмувати хребет Йога нам допомагає навчитися розуміти своє тіло, дружити з ним. Але щоб дійти до гармонії з самим собою, потрібно в точності навчитися виконувати вправи цього древнього вчення, враховуючи всі нюанси накопичені тисячоліттями. Найпоширеніші помилки новачків бачити перед собою тільки техніку і зовсім не звертати уваги на можливі побічні ефекти для своєї спини, які виникають внаслідок «відсебеньок».

Бхуджангасана (поза Кобры)

Зовсім не акробатическое вправу, але зі своїми труднощами при виконанні. Помилка полягає в неправильному виборі вигину хребта, при спробі якомога далі витягнутися. При цьому йде сильне навантаження на поперековий відділ хребта. Насправді, виконуючи позу Кобри слід піднімати тільки частина тулуба, а пупок, низ живота, стегна, ноги повинні бути розслаблені і прилягати до підлоги. Вигин хребта відбувається в його середині! І вас не повинні турбувати больові відчуття напруги м’язів: їх натяг має бути приємним.

Вирабхадрасана I. (поза Воина)

Перебуваючи в стійці Воїна можна відчути в нижній частині спини сильна напруга або поколювання. Подібні симптоми вказують на те, що неправильними рухами блокувалися деякі м’язи і стався затиск нервових закінчень і кровоносних судин пов’язаних з хребтом. Але цього не станеться, якщо ви рівномірно розподіліть навантаження: для цього потрібно лише задіяти м’язи живота.

Ардха Матсіендрасана (половинна скручування хребта)

Ваш хребет отримає стрес, якщо при виконанні цієї асани ви будете прагнути тримати його прямим. Така помилка чревата перенапруженням м’язів і суглобів. Зверніть увагу, що коли ви поставите ноги і зробите скручування тіла, при повороті назад, спина повинна зайняти положення нейтрально кривої.

Уштрасана (поза Верблюда)

Знову виникає та ж проблема, що і при виконанні пози «Кобра» – згинання хребта в нижній частині, хоча правильно – в середині. Правильне виконання асани «Уштрасана» передбачає тримати ноги і коліна разом, щоб стикалися внутрішні частини стегна. Прогинатися починайте з лопаток, при цьому тримайте прямо нижню частину спини. І не «кидайте» голову, щоб не створювати додатковий тиск на хребет. Рухаєтеся тільки в повільному ритмі, звертаючи увагу на свої відчуття. Відсутність болю, зайвої напруги і дискомфорту – вірна ознака того, що ви все робите правильно, і можете довести розпочате до переможного кінця, тобто прогнутися так, щоб торкнутися руками п’ят. Або ж зупинитися на тому етапі, який зараз вам комфортний.

Падахастасана (поза – нахил вперед, руки до ніг)

При виконанні цієї пози, здається, взагалі не повинно виникати ніяких складнощів. Але, знову ж таки, не враховуючи нюанси можна нашкодити хребту. Багато, щоб зберігати ноги прямими, намагаються сильно їх напружувати і звідси походить затиск м’язів таза. Але головне в повторенні цієї асани – отримати природний вигин спини. Ви не повинні відчувати в нижній частині хребта, в ногах або стегнах сильна напруга – це помилка. Треба просто дозволити колін бути трохи зігнутими.

Уттхита Трикон-асана (поза Треугольника)

При малорухливому способі життя, займаючи положення «трикутника», ви можете відчути больові відчуття в крижовому відділі хребта. Щоб подібного не сталося, слід ноги поставити на відстані не більше одного метра, повернути трохи всередину ліву ногу. Здійснюючи нахил, весь акцент робіть на стегна, на їх розтяжку. Можна трохи зігнути праве коліно, і повільно тягнутися рукою, ковзаючи по нозі, поки не торкнетеся підлоги.

Урдхва дханурасана (поза «Мостик»)

Щоб повторити «Місток» важливо позбутися від скутості в руках і плечових суглобах. Саме вони дозволять природно витягнути хребет і перемістити вагу на ноги. В іншому випадку, якщо намагатися утримувати вагу за допомогою рук, виникає ризик травмування зап’ясть і залома поперекового відділу.

Заняття йогою завжди слід починати з розминки, розслаблення. Щоб відчути своє тіло, краще займатися в легкому спортивному одязі і босоніж, стоячи на килимку. І головне не поспішати з результатами, адже ви не на фінішній прямій. Будьте уважні до слів інструктора і, звичайно ж, до свого тіла.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій