Побутові обов’язки, що спалюють максимум калорій

Скільки разів до кінця дня ви відчували себе так, як ніби пробігли марафон, хоча займалися тільки звичайними домашніми справами? Справа в тому, що нетривалі, але постійні витрати енергії спалюють калорії не гірше, ніж заняття в тренажерному залі. Розподіляючи домашні навантаження більш усвідомлено, можна домогтися значного схуднення і без спортивної активності. Які ж побутові обов’язки спалюють найбільшу кількість калорій?

1. Покупки.
Якщо тільки ви не звикли все купувати в інтернеті з доставкою додому, то банальний похід в магазин за продуктами і побутовою хімією допоможе вам спалити приблизно 260 калорій за годину. Чим більше ви купите, тим більше калорій спалите. Для кращого результату намагайтеся спочатку завантажувати в візок або кошик все найтяжче – овочі і фрукти, упаковки напоїв, побутову хімію. Щоб, поки ви штовхаєте візок по всьому супермаркету, ви отримали додаткове навантаження на руки, ноги і м’язи спини. Потрібно щось дістати з нижньої полиці? Чи не нахиляйтеся, а сідайте навпочіпки. Чим більше разів ви сядете, тим більше навантаження на стегна і сідниці отримаєте. Донести покупки до будинку або по сходах до квартири – теж хороший спосіб спалити кілька зайвих калорій (до 90 калорій за 10 хвилин).

2. Приготування їжі.
Це тільки чоловікам здається, що готувати легко. Ми-то знаємо, що часом на цю справу доводиться затратити півдня. Але тепер можна втішати себе тим, що за годину приготування їжі можна витратити 90-100 калорій. Особливо, якщо нічого не жувати і не пробувати в процесі, а також не довіряти основну частину турбот кухонним аксесуарам. Звичайно, можна потерти моркву і кухонним комбайном, але вручну витрат більше калорій. 3. Прибирання. Скільки разів ви вважалися і сперечалися, чия черга мити посуд або підлогу? Перемігши, ви позбавляли себе практично повноцінної спортивної тренування. Оскільки за півгодини домашньої роботи можна витратити від 115 до 140 калорій. Найбільша кількість калорій спалюють підмітання та миття підлоги, прибирання пилососом, миття ванної та туалету, протирання скляних, кахельних або дзеркальних поверхонь, а також ручне прання.

4. Ремонт і фарбування.
Хотіли когось найняти, щоб переклеїти шпалери, пофарбувати паркан чи стіни? Чим витрачати гроші, краще потратьте калорії. Фарбувати не тільки досить просто, з чим впорається будь-який школяр, а й досить захоплююче. Недарма Тому Сойеру за фарбування забору платили просто чарівними «скарбами». За 1 годину фарбування можна витратити до 500 калорій, особливо якщо доведеться підніматися і спускатися по сходах або рухати меблі. А якщо потрібно перефарбувати цілий будинок або квартиру? Це ж не менше 3 годин роботи! А скільки калорій можна витратити за цей час? То то ж!

5. Робота в саду.
Якщо ви любите садівництво, то вам легко поєднати приємне з корисним, адже за годину роботи в саду можна витратити до 330 калорій. Найбільша кількість калорій спалює прополка, посадка, робота лопатою, мотикою або граблями, збирання врожаю, поливання. Але навіть якщо у вас не повноцінний сад, а лише галявина перед будинком, то згрібання листя або підстригання трави газонокосаркою теж може забезпечити хорошу фізичну навантаження.

6. Миття машини.
Звичайно, спокусливо мити машину в автоматизованій мийці. Але ж за годину миття і полірування машини власними ручками можна спалити 340 калорій. Що практично дорівнює походу в тренажерний зал. До того ж автоматична мийка за якістю не зрівняється з ретельної мийкою вручну, прибиранням салону пилососом і поліруванням. Схуднете та ще й гроші заощадите. 7. Розбір «завалів». Розбирання комор, пересортіровка шаф, упаковка речей в коробки і / або вивезення барахла на дачу – не дуже прятно заняття. Безумовно, не те, яким ви б хотіли присвятити вільний вечір або вихідний. Але коли-небудь і цим доводиться займатися, і, можливо, вас трохи втішить думка, що завдяки цим обов’язків можна спалити чимало калорій. Так, рухаючи меблі протягом півгодини, можна спалити 220-250 калорій. Розбираючи шафа – приблизно 100 калорій. Пакуючи коробки і переносячи їх з місця на місце протягом того ж півгодини – ще близько 250 калорій.

8. Турбота про дітей.
Навіть самі звичайні на вигляд обов’язки можуть допомогти спалити досить велике число калорій. Наприклад, догляд за маленькою дитиною. Можна витратити до 250 калорій за годину, лише доглядаючи за ним: вмиваючи, одягаючи, годуючи, гуляючи. А скільки разів за день його потрібно підняти на руки, щоб посадити на високий стільчик або в коляску або показати щось у вікно! А в «стандартному» малюка, між іншим, може бути і 10, і 15 кілограмів! Але і підросли малюки теж можуть допомогти вам схуднути. Просто граючи з таким малюком можна поєднати приємне з корисним – спалити до 300 калорій за годину. Тільки гри повинні бути рухливими і найкраще на свіжому повітрі незалежно від сезону: хованки, догонялки, прогулянки на велику відстань, ігри з м’ячем, бадмінтон, катання зі сніжною гірки або на санках. Купання в басейні або у відкритому водоймищі спалить ще 100 додаткових калорій за годину завдяки опору води. Схожий ефект матимуть і рухливі прогулянки з собакою.

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій