Сексуальна дискримінація в цифрах

Як би ми не вірили, що живемо в суспільстві без забобонів, в ньому існують різні форми дискримінації. У тому числі і за статевою ознакою, і, звичайно, за ознакою сексуальної орієнтації … Але висновки вчених виглядають куди переконливіше, ніж окремі приклади, які напевно може привести кожен з нас. Бісексуалкою гірше, ніж лесбіянкам

Британські дослідники прийшли до висновку, що жінки-бісексуалки частіше схильні до стресів і психічних розладів, ніж лесбіянки.

В ході дослідження були вивчені дані опитування, проведеного в 2007 р некомерційною організацією Stonewall, яка виступає за права сексуальних меншин. В опитуванні брали участь 5706 жінок, що мають нестандартну сексуальну орієнтацію. З’ясувалося, що у тих з них, чия орієнтація була бісексуальної, на 64% частіше зустрічалися випадки порушення харчової поведінки і на 37% частіше – нанесення собі умисних каліцтв … Також бісексуалки більше «чистих» лесбіянок страждали від підвищеної тривожності і депресії, вживали транквілізатори і наркотики. Крім того, вони рідше розкривали свою статеву орієнтацію близьким, друзям і колегам.

На думку авторів дослідження, це пов’язано з підвищеною дискримінацією бісексуалів. До них часто ставляться гірше, ніж до гомосексуалістів і лесбіянок, так як «бі» як би тільки прикидаються гетеросексуалами …

Якщо гея або лесбіянку намагаються прийняти такими, як вони є, то прийняти той факт, що людина здатна на сексуальні стосунки з особами обох статей, значно складніше. Наприклад, чоловік деколи може пробачити жінці зраду з іншим чоловіком, але тільки не з іншою жінкою …

Крім того, бісексуальної жінці буває вкрай складно визначитися зі своїми уподобаннями та зрозуміти, хто вона насправді. Вона може кидатися між партнерами обох статей, не в змозі вирішити, хто з них більше їй потрібен. Нерідко, не в змозі зробити вибір, вона втрачає обох коханих і залишається одна. Вона може відчувати себе глибоко нещасною через те, що не в змозі бути такою, як усі, і через це перебувати в постійному стресі або депресії. А якщо вона вважає за потрібне приховувати свої переваги, то ще й перебуває в постійному страху перед викриттям.

Трансгендерам краще в науці

Група американських і канадських вчених вирішила з’ясувати, яка робота є найкращою для представників ЛГБТ (лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів). Результати можуть здивувати: виявилося, що це … сфера науки! Саме в ній представники сексуальних меншин відчувають себе найбільш комфортно, заявили дослідники.

Фахівці проаналізували результати мережевого опитування STEM (science, technology, engineering and mathematics), в якому взяли участь понад 1,4 тис. Представників ЛГБТ, які працюють в галузі науки і технологій. Їх порівняли з результатами онлайн-опитувань представників секс-меншин, які працюють в інших сферах. В опитуваннях йшлося про те, як учасники ідентифікують свою гендерну і сексуальну приналежність, а також про ставлення до них колег і роботодавців.

Виявилося, що члени секс-меншин, які працювали в науковій сфері, набагато рідше піддавалися нападкам і дискримінації з боку начальства і товаришів по службі, ніж ті, хто трудився в інших галузях професійної діяльності.

Чим же це пояснюється? «У науковій сфері ви працюєте з досить добре освіченими колегами і тому можете розраховувати на більш відкриту культуру взаємин, ніж якби розглядали інших роботодавців», – вважає один з авторів дослідження, еволюційний еколог Джеремі Йодер з Університету Британської Колумбії (Канада).

Крім цього, з’ясувалося, що жінки, що належать до ЛГБТ і займаються соціальними дослідженнями, в діловому спілкуванні більш привітні і доброзичливі, ніж чоловіки нетрадиційної сексуальної орієнтації, що працюють в тій же сфері, а також їх гетеросексуальні колеги. Результати досліджень опубліковані в Journal of Homosexuality і в Nature.

Жінкам в науці не місце?

Але навіть для гетеросексуальних жінок в науці все складається не так вже гладко. Так, фахівці з Університету Північної Кароліни провели дослідження, яке виявило, що жінок-викладачів вважають менш компетентними, ніж викладачів-чоловіків.

До опитуваннями залучили 43 студента, які займалися за програмою дистанційного навчання. Всіх учасників розділили на чотири групи від 8 до 12 осіб. У двох з них викладала жінка, а в двох інших – чоловік. Тим часом, студенти ніколи не спілкувалися зі своїм викладачем безпосередньо, тобто не могли його бачити або чути.

З метою експерименту викладач-жінка випала студентам однієї зі своїх груп як чоловік, а її колега – навпаки, представився однієї з груп жінкою. По завершенні курсу учнів попросили дати «дам» оцінку. Вони повинні були виділити 12 характеристик свого педагога, пов’язаних з компетентністю і навичками міжособистісного спілкування.

Виявилося, що ті студенти, яких вчили жінки або які вважали, що їх викладач – жінка, давали більш низькі оцінки, ніж ті, хто був упевнений, що їх вчить чоловік … Але ж рейтинги, які складаються на думки учнів, нерідко грають серйозну роль : від них можуть залежати рішення про наймання, продовження контракту педагогів або підвищенні їх на посаді.

Так що дискримінація за статевою ознакою або ознакою гендерної самоідентифікації існує у всіх сферах, як би нам не вселяли, що треба бути толерантними і не мати забобонів. Як то кажуть, є над чим поміркувати …

Сподобалась стаття, поділися з друзями:

Залишити свій коментарій